Twoje widlaki są mało wydajne? Zainwestuj w osprzęt do wózków widłowych!

osprzet do wozkow widlowych

Osprzęt do wózków widłowych jest wyjątkowym sposobem na to, jak w szybki (i stosunkowo tani) sposób, bez konieczności inwestowania w nowe pojazdy, całkowicie odmienić charakter posiadanych wózków jezdniowych podnośnikowych. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!

Popularne rodzaje osprzętu do wózków widłowych

Nie każdy wie, iż podstawowymi elementami osprzętu do wózków widłowych są występujące w każdym widlaku popularne widły czy przedłużki! Natomiast mniej popularne dodatki do zamontowania na wózkach widłowych, dostępne na rynku to:
– chwytaki;
– łyżki;
– czerpaki;
– wciągarki;
– wysięgniki;
– zamiatarki;
– pługi;
– platformy;
– myjki i wiele wiele innych.

Gdzie można zamontować dodatkowy osprzęt?

gdzie zamontować osprzęt do wozków widłowych

Dodatkowy osprzęt montuje się zwykle zamiennie do elementu jakim są widły. Przed jego zakupem należy koniecznie skontaktować się z dealerem i upewnić, czy element, który chcemy zakupić będzie kompatybilny z pojazdem jaki posiadamy. Osprzęt do tradycyjnych czołowych wózków spalinowych (takich jak tutaj czy tu) może znacząco różnić się od osprzętu przeznaczonego dla ładowarek teleskopowych.
Ponadto, przed podjęciem decyzji o zakupie, upewnij się czy wybrany przez Ciebie element:

  • uda się zamontować na pojeździe konkretnej marki;
  • jest wykonany zgodnie z najwyższymi standardami;
  • nie jest wadliwy lub uszkodzony.

Co zmienia osprzęt do wózków widłowych?

co zmienia dodatkowy osprzęt do wozków

Montaż dodatkowego osprzętu do wózka widłowego sprawia, iż całkowitej zmianie ulega charakter pojazdu oraz zyskuje on nowe, niemożliwe do osiągnięcia dotychczas możliwości. Dla przykładu zamontowanie w miejsce wideł – łyżki, pozwala na transportowanie sypkich materiałów – takich jak żwir, ziemia, piasek a nawet pasza. A za sprawą niewielkiego pługu – tradycyjny wózek widłowy może przekształcić się w sprawną i szybką odśnieżarkę.
Przez zastosowanie dodatkowego osprzętu do wózków widłowych – pojazdy te stają się wielofunkcyjne i uniwersalne. Tym samym mogą być wykorzystywane w wielu nowych sytuacjach, usprawniając codzienną pracę magazynów, zakładów produkcyjnych itp.
Ponadto, warto zauważyć, iż zakup samego osprzętu jest nieporównywalnie tańszy niż zakup dodatkowego sprzętu (o ile oczywiście nie jest on niezbędny).

Wybierz go już dziś!

wybierz osprzęt do wozków widłowych

Osprzęt do wózków widłowych to rozwiązanie dla każdego, kto chce usprawnić i poprawić dynamikę pracy swojej firmy. Szeroki wybór dostępnych na rynku elementów daje duże możliwości wyboru.
Szukasz osprzętu dobranego do Twojego modelu wózka? Sprawdź tutaj!


Porady

Powiązane artykuły