Ponad 12 kg bursztynu zatrzymali funkcjonariusze KAS z Gołdapi

W czwartek 11 kwietnia około 5.20 rano, do odprawy na przejściu granicznym w Gołdapi zgłosił się obywatel Litwy kierujący samochodem osobowym marki Audi A6 na polskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusz, dokonujący odprawy na pasie wjazdowym, skierował pojazd na rewizję w Budynku Kontroli Szczegółowej.

Podczas sprawdzenia funkcjonariusze służby Celno-Skarbowej ujawnili 12,2 kg bursztynu. Kontrabanda ukryta była w specjalnie przystosowanym do przemytu zbiorniku paliwa. Aby dostać się do skrytki należało zdemontować butlę na gaz (LPG).

Przeciwko kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne-skarbowe w ramach którego oprócz bursztynu zatrzymano także przystosowany do przemytu samochód.

Podinsp. Ryszard Chudy


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Ponad 12 kg bursztynu zatrzymali funkcjonariusze KAS z Gołdapi

  1. paserati

    EUREKA ! trzeba być chyba glupim jak celnik, albo co, żeby wierzyć że litwini jezdżą z 2-ma paczkami papierosów i butelką wódki, a autobusy z dwoma pacjentami, jeżdżace trzy razy dziennie do rosji to turyści, zwiedzają, pozdrawiam

  2. dziecko

    A jak tam mija sobota i niedziela dla łamistrajków ze szkoły nr 3 i z przedszkola samorządowego. Pozdrawiam wszystkich strajkujących nauczycieli z pozostałych szkół. TRZYMAJCIE SIĘ JESTEM Z WAMI JAK I WIĘKSZOŚĆ LUDZI GORSZEGO SORTU.

  3. bursztyn

    albo głupim albo bogatym jak celnik i takie auta wjeżdżają, a może ten się spóżnił z opłatą albo chciał bez? trafiony zatopiony, następni zobaczą żę nie wolno się wylamywać