Odznaki Mądrego Puszczyka wręczone

W środę 10 kwietnia w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach odbyła się I edycja konkursu wiedzy pt. „Mądry Puszczyk 2019”. Jej organizatorem był Park. W konkursie wzięło udział 36 uczniów z klas I-III z siedmiu szkół podstawowych powiatu gołdapskiego.

Uczniowie, podzieleni na dwuosobowe drużyny, musieli wykazać się wiedzą o przyrodzie Polski, ze szczególnym uwzględnieniem przyrody Puszczy Rominckiej. Nagrodą dla trzech najlepszych drużyn była odznaka Mądrego Puszczyka.

Konkurs prowadzony był w formie turnieju składającego się z pięciu konkurencji. Konieczne okazało się przeprowadzenie dogrywki 8 najlepszym drużynom. Cztery drużyny uzyskały bowiem po 26 punktów (maksymalna ilość punktów do zdobycia) i 4 drużyny uzyskały po 25 punktów.

W wyniku przeprowadzenia dogrywki ustalono kolejność zwycięzców. Przyznano miejsca od I-VI oraz dodatkowo dwa wyróżnienia.

Laureatami konkursu zostali:

I MIEJSCE i odznaka Mądrego Puszczyka – Maria Osińska i Paweł Misiewicz z kl. III Szkoły Podstawowej w Grabowie.

II MIEJSCE i odznaka Mądrego Puszczyka – Julia Kalwajtys i Mateusz Mościński z kl. II Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach.

III MIEJSCE i odznaka Mądrego Puszczyka – Jakub Nowacki i Olivia Gral z kl. III Szkoły Podstawowej w Baniach Mazurskich.

IV MIEJSCE – Weronika Krzyżewska i Nikola Hołdyńska z kl. II Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach.

V MIEJSCE – Anna Kołodziejczyk i Oliwia Holuk z kl. II Szkoły Podstawowej w Baniach Mazurskich.

VI MIEJSCE – Roksana Lisiewska i Wiktoria Chalecka z kl. II Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach.

WYRÓŻNIENIA – Paweł Witkowski i Wiktor Leszczyński z kl. III Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi, Łukasz Pojawa i Marzena Aneszko z kl. II Szkoły Podstawowej w Dubeninkach.

Nagrody laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

Organizator konkursu składa serdeczne podziękowania uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za udział i przygotowanie do konkursu, a laureatom gratuluje wspaniałej wiedzy o przyrodzie Puszczy Rominckiej!

(pkpr)

Powiązane artykuły