Jubileuszowy X Eko-piknik w Gołdapi

W niedzielę, 28 kwietnia w Parku Miejskim w Gołdapi odbył się X jubileuszowy „Eko-piknik – dziedzictwo natury i rzemiosła”. Pogoda nie przeszkodziła, a impreza tradycyjnie już cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Uroczystego otwarcia dokonali: starosta gołdapski Marzanna Marianna Wardziejewska i prezes Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny Zbigniew Mieruński. Starosta podkreśliła, że celem organizowanego od dziecięciu lat Eko-pikniku jest przede wszystkim promocja  działań zgodnych z naturą, ekologią, a także ochroną dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego naszego regionu.

Dlatego też każdy, kto przyniósł na imprezę elektrośmieć mógł otrzymać sadzonkę bądź jeden z gadżetów promocyjnych. Była to doskonała okazja do pozbycia się zużytego sprzętu elektronicznego  i elektrycznego. Ponadto  szansę na sadzonkę miało również pierwsze piętnaście osób, które zgłosiło się pod scenę w posiadaniu zielonego akcentu. Starosta zaprosiła wszystkich do udziału w warsztatach, pokazach, a także do odwiedzania stoisk rękodzielników, rzemieślników i wytwórców zdrowej żywności. Zachęciła również do wsparcia prowadzonych zbiórek, m.in. na pomoc małej Michalince w walce z siatkówczakiem.

Na dzieci czekał tor przeszkód ze słodkimi nagrodami oraz malowanie twarzy przez wolontariuszy z Centrum Wolontariatu pod opieką Doroty Łasicy. Nie zabrakło pokazu brazylijskiej sztuki walki Capoeira pod czujnym okiem trenera Michała Piszczka. Czas umilały zespoły występujące na scenie: Rominczanie z Dubeninek, młodzież z grupy wokalno–tanecznej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi prowadzona przez Katarzynę Boruc i Mirosława Bobowskiego, Aleksandra Sieczkowska oraz specjalnie dla Michalinki zespół Toguslav Brandt. Zbiórkę na rzecz dziewczynki wsparli również Motocykliści Gołdap organizując podczas wydarzenia krótkie przejażdżki. Z kolei Grupa Wolontariusze 18+ działająca przy Centrum Wolontariatu zorganizowała zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt.

Eko-piknik zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny. Wsparcie zapewnili: Dom Kultury w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz media: gołdap.org.pl, gołdap.info, wgoldapi oraz Radio5.


Aktualności

Powiązane artykuły