Dom Kultury zaprasza na cykl warsztatów zielarskich

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na cykl warsztatów skierowanych przede wszystkim do tych, którzy czują potrzebę bliskiego kontaktu z przyrodą i pragną dowiedzieć się więcej o roślinnych darach natury i możliwościach ich wykorzystania w codziennym życiu.

Pierwszy warsztat odbędzie się 17 maja o 18.00 w Domu Kultury w Gołdapi. Zapisy osobiste w sekretariacie Domu Kultury. Koszt warsztatów 20 zł. Ilość miejsc ograniczona.

Zielarskie ABC

Zajęcia dedykowane osobom, które chciałyby rozpocząć przygodę z dzikimi roślinami, ale nie wiedzą, jak zacząć. Podczas spotkania omówione zostaną podstawowe zasady pozyskiwania ziół – dowiemy się, gdzie, kiedy, co i jak zbierać, by nie zaszkodzić sobie ani przyrodzie. Przeprowadzimy doświadczenia i poznamy różne rodzaje substancji czynnych oraz ich działanie. Nie zabraknie również ciekawostek historycznych: poznamy zapomniane rośliny jedzone przez naszych przodków, powąchamy najstarsze europejskie pachnidło i dowiemy się, jak Słowianie bronili się przed czarami i wampirami.
Czas trwania zajęć: 2 godziny

Warsztaty poprowadzi pani Hanna Michoń – Absolwentka studiów na kierunku leśnictwo (SGGW). Od kwietnia 2015 r. związana z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (Dział Edukacji Muzealnej oraz Dział Rekonstrukcji Historycznej), gdzie regularnie prowadzi zajęcia poświęcone nauce rozpoznawania i współczesnym możliwościom wykorzystania dzikich roślin jadalnych, jak również zastosowaniu tych gatunków pod względem kulinarnym i leczniczym w XVII-wiecznej Polsce. Miłośniczka ciast z kwiatami i jedzenia liści prosto z krzaka.

Powiązane artykuły