Bezpieczne Święta Wielkanocne – podsumowanie

Tegoroczne Święta Wielkanocne miały spokojny przebieg. Na terenie miasta odnotowano dwa zdarzenia drogowe. Policjanci nałożyli 44 mandaty karne na kierowców, którzy naruszyli przepisy prawa o ruchu drogowym. W ciągu tych kilku dni policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego a wszyscy przebadani kierowcy byli trzeźwi.

Święta Wielkanocne to nie tylko czas spędzony w gronie najbliższych. To także zwiększony ruch na drogach i czas wzmożonej pracy dla policjantów. Od piątku 19 kwietnia gołdapscy policjanci prowadzili coroczne działania związane ze świątecznym weekendem. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców naszego powiatu, ale również przyjezdnych. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Za to wykroczenie aż 40 kierujących zostało ukaranych mandatami. Ponadto mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz sposób przewożenia pasażerów. Łącznie policjanci nałożyli 44 mandaty karne na kierowców, którzy naruszyli przepisy prawa o ruchu drogowym.

Podczas tych kilku świątecznych dni na terenie miasta doszło do 2 niegroźnych zdarzeń drogowych. W jednym przypadku na parkingu przy ul. Bocznej kierujący toyotą cofając uderzył w skodę, natomiast w drugim przypadku na ul. Żeromskiego kierujący hyundai’em wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu vw Golf, w wyniku czego doszło do zderzenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W ciągu tych kilku dni policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, również wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły