Rodzaje podwodnych atrakcji do basenu

Podwodne atrakcje do basenu sprawią, że korzystanie z niego przyniesie większą frajdę. Co więcej, niektóre podwodne atrakcje mają właściwości zdrowotne. Masażery czy przeciwprądy poprawią krążenie krwi i przyczynią się do ujędrnienia skóry. Sprawdźmy najczęściej wybierane podwodne atrakcje do basenu. Być może zdecydujemy się na którąś z nich w naszym przydomowym basenie.

Do najczęściej montowanych podwodnych atrakcji do basenu należy rwąca rzeka oraz przeciwprądy. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Dzika rzeka

Rwąca rzeka to jedna z najbardziej popularnych podwodnych atrakcji do basenu. Zamontowane w ścianie specjalne dysze poniosą użytkowników dzikiej rzeki wraz z prądem wody. Długość i szerokość zależeć będzie od naszych osobistych preferencji i upodobań.

Różnica poziomów w atrakcji basenowej może wynosić nawet 6 metrów, a woda może płynąć z szybkością 600 litrów na sekundę.

Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych metod urozmaicenia naszego basenu. Oddaje bowiem niezwykle wiernie wrażenie kąpieli w naturalnym górskim potoku, a my możemy poczuć się jak na raftingu.

Przeciwprąd

Przeciwprądy, oferowane między innymi przez przedsiębiorstwo WODEX, będą z kolei doskonałym rozwiązaniem dla osób, które oprócz relaksu w basenie cenią sobie możliwość jednoczesnego trenowania fizycznej kondycji. Już nawet niewielkie rozmiary basenu umożliwią pełne korzystanie z omawianego urządzenia. Moc wytwarzanego strumienia będzie zależała przede wszystkim od mocy pompy wchodzącej w skład zestawu. Może ona wynosić od 40 m3/h do nawet 100 m3/h przy przeciwprądach wielodyszowych.

Zasada działania przeciwprądów jest bardzo prosta. Woda wprowadzana pod dużym ciśnieniem wytwarza silny strumień, dzięki któremu możliwe staje się pływanie w miejscu. Nie będziemy już ograniczani niewielkimi rozmiarami basenu, a akwen wodny stanie się odpowiednio długi do treningów pływackich. Dzięki możliwości domieszania powietrza do strumieni wody wykorzystamy dyszę jako hydromasaż. W ten sposób przeciwprąd staje się nie tylko atrakcją basenową, służącą rozrywce, lecz również fizycznemu treningowi. Ważne staną się jego właściwości prozdrowotne.

W siedzibie wspomnianej wyżej firmy, specjalizującej się w projektowaniu, budowaniu, sprzedaży oraz remoncie basenów ogrodowych i krytych, znajdziemy także inne akcesoria. Zaopatrzymy się w wysokiej jakości niecki, filtry, zadaszenia oraz oświetlenie. Schody, drabinki i trampoliny ułatwią korzystanie z przydomowego basenu.


Aktualności

Powiązane artykuły