Odbyło się trzecie już spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego

We wtorek w Kinie Kultura  miało miejsce trzecie już spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego. Podczas seansu oglądano amerykański film „Kraina wielkiego nieba” w reżyserii Paula Dano. W projekcji uczestniczyło ponad 30 osób. Po filmie część z nich została, aby w miłej atmosferze podyskutować.

Bohaterowie filmu to rodzina Brinsonów (Jeanette, Jerry i ich syn Joe). Prowadzą pozornie idealne życie – wieczorne rozmowy przy piwie, wspólne słuchanie radia, kolacje, pocałunki ukrywane przed synem…

Do czasu, kiedy Jerry traci pracę i Jeanette zostanie sama z rodzinnymi problemami. Wtedy zaczną wychodzić na jaw zaszłości, traumy, ukryte pragnienia i urazy.

Dano ukazuje nerwicę amerykańskiej klasy średniej, rozpacz przedmieści, ale także nieukierunkowaną tęsknotę za czymś niematerialnym.

Dom Kultury w Gołdapi oraz Halina Jasińska i Aleksandra Król-Berut (animatorki klubu) zapraszają miłośników ambitnego kina na kolejny pokaz, który odbędzie się 24 kwietnia. Obejrzymy libański film Nadine Labaki „Kafarnaum”, który zdobył m.in. nagrodę Prix du Jury na Festiwalu Filmowym w Cannes i nominacje w kategorii najlepszy film obcojęzyczny do Oscara oraz Złotego Globu.

A. Król-Berut

Fot. J. J. Jasiński


Aktualności

Powiązane artykuły