Lekarstwa, słoiki, zbiornik paliwa – nietypowy przemyt na granicy z Rosją

Ile słoików mieści się w… zbiorniku paliwa? Funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Gołdapi już wiedzą, ze np. w Volkswagenie Sharanie co najmniej 16.

Takiego sposobu przemytu nie było od lat. We wtorek 19 marca, ma przejściu w Gołdapi do kontroli celnej zgłosił się Litwin kierujący samochodem Volkswagen Sharan. Funkcjonariusze celno-skarbowi uznali, że trzeba pojazd dokładnie sprawdzić. W Budynku Kontroli Szczegółowej mundurowi zainteresowali się zbiornikiem paliwa. Korzystając ze specjalistycznego sprzętu stwierdzili, że w baku jest nie tylko paliwo. Ku ich zdumieniu upchnięto w nim także … pozakręcane słoiki.

Po zdemontowaniu zbiornika i wypompowaniu paliwa celnicy wydobyli 16 słoików wypełnionych szczelnie lekarstwami. W sumie było w nich 367 opakowań medykamentów w tym tabletek wydawanych w polskich aptekach wyłącznie na receptę.

Za próbę przemytu podróżny został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł, leki zaś zabezpieczono w magazynie depozytowym.

Jak wynika z naszych statystyk była to już 8 w tym roku próba przemytu produktów leczniczych udaremniona przez funkcjonariuszy celno-skarbowych z Gołdapi.

Podinsp. Ryszard Chudy


Aktualności

Powiązane artykuły