Jakie odżywki na początek???

Początek roku to często okres noworocznych postanowień, które są także związane z rozpoczęciem treningów siłowych, czy fitness. To także okres rozpoczęcia diet mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej.

Psychologowie twierdzą, że większość postanowień idzie w niepamięć w ciągu pierwszych 2 tygodni nowego roku, więc jeżeli czytasz ten artykuł z zaciekawieniem, to znaczy, że w Twoim przypadku pierwszy krok udało się zrobić i Twoje postanowienie jest wciąż aktualne, co więcej robisz wszystko, żeby wspomóc swoje treningi. W naszym sklepie często spotykamy się z pytaniami klientów, którzy pytają od czego zacząć jeżeli chodzi o odżywki i suplementy w początkowej fazie rozpoczęcia przygody z salą treningową.

Warto z tym kilka tygodni poczekać i wdrożyć się w cykl treningowy, przyzwyczaić nasze mięśnie do nowego wysiłku, nauczyć się techniki itp. Tym bardziej, że rozpoczynając treningi często efekty są na początku dość zadowalające, dopiero z czasem jest coraz trudniej. I wtedy warto wspomóc się odpowiednimi odżywkami i suplementami.

Wzmożony trening powoduje, że nasz organizm potrzebuje wiele składników, których przed rozpoczęciem treningów było łatwiej dostarczyć z pożywieniem. Zanim zaczniesz swoją przygodę z suplementacją warto zasięgnąć opinii dietetyka, który pomoże ułożyć zbilansowaną dietę oraz pomoże w doborze odpowiedniego wspomagania. Nie ma po prostu idealnego rozwiązania jednakowego dla każdego. To jakie suplementy powinniśmy przyjmować zależy od wielu czynników takich jak wiek, płeć, stan zdrowia, wyniki badań krwi, uprawiana dyscyplina, cel który chcemy osiągnąć. Na pewno podstawą będą produkty, których brak w diecie z powodu zbyt małej liczby posiłków w ciągu dnia, braku urozmaiconej diety

Poniżej krótki opis kilku podstawowych suplementów, o których można pomyśleć po kilku tygodniach treningu.

Podstawa to odżywki wysokobiałkowe na bazie koncentratu, czy izolatu białka serwatki. Białko to podstawowy budulec naszych mięśni i warto zadbać o właściwą jego ilość w naszej diecie, a jeżeli nie jesteśmy w stanie dostarczyć z diety 2-3 g białka na każdy kg naszej wagi to odżywki wysokobiałkowe są w takim przypadku idealnym rozwiązaniem. Sprawdzą się także w treningach i dietach redukcyjnych – shakem białkowym można zastąpić ostatni posiłek w ciągu dnia bez ryzyka dostarczania węglowodanów i tłuszczy.

Kolejnym suplementem, który teraz przybliżę jest Witamina D3 + K2. To połączenie jest bardzo ciekawym rozwiązaniem szczególnie zimą gdy jest mało dni słonecznych oraz w naszym kraju, gdzie nawyki żywieniowe nie pozwalają dostarczyć wystarczającej ilości tych witamin z pożywienia.  Witamina D3 + K2 pozytywnie wpływa na na nasze mięśnie, kości, proces regeneracji. Połączenie to sprawdzi się zarówno w przypadku budowania masy mięśniowej, jak i redukcji tkanki tłuszczowej.

Kolejnym – bardzo popularnym na rynku suplementacji rozwiązaniem są aminokwasy rozgałęzione BCAA – https://www.odzywki-olimp.pl/aminokwasy-c-24.html. W zasadzie każda firma która produkuje suplementy ma aminokwasy rozgałęzione w swojej ofercie, osobiście polecam BCAA firmy: OLIMP, TREC, MULTIPOWER, DNA, BIOGENIX, MUSCLE CLINIC. Aminokwasy BCAA znajdują zastosowanie praktycznie w każdym rodzaju treningu. Są to trzy aminokwasy: walina, izoleucyna i leucyna, która wykazują przede wszystkim działanie antykataboliczne, czyli regenerujące po treningu. A odpowiednia regeneracja to podstawa w prawidłowym treningu.

Na koniec chciałbym pokrótce przedstawić kolejny popularny produkt nie tylko wśród osób aktywnych, a mianowicie kwasy tłuszczowe Omega-3. Przyjmowanie ich ma bardzo wiele pozytywów – wpływają pozytywnie na rozwój mięśni, ukrwienie, pracę serca, układ nerwowy oraz wspomagają syntezę białek. O suplementacji Omegą-3 szczególnie warto pomyśleć w sytuacji gdy nasza dieta jest uboga w ryby i zdrowe tłuszcze.

Odżywek, które warto być może stosować w Twoim przypadku jest pewnie dużo więcej. Nie sposób wszystkie opisać w jednym artykule, dlatego zachęcam do przeglądania historii naszego portalu oraz regularne jego odwiedzanie gdyż na pewno znajdziesz tu wiele cennych informacji na temat rynku odżywek i suplementów.


Aktualności

Powiązane artykuły