I miejsce w eliminacjach regionalnych VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi (drużyna chłopców – Paweł Olszewski, Maciej Jejer i Jakub Wierzbołowicz oraz drużyna dziewcząt – Zuzanna Soroko, Alicja Wereszczak i Julia Kowalska) po długich pracach, polegających na wykonaniu turbiny wodnej, pojechali 26 marca na regionalny Turniej Maszyn Wodnych do ZS nr 1 w Ełku.

W Turnieju Maszyn Wodnych wykonane przez uczniów turbiny konkurowały w dwóch kategoriach: moc i wydajność. Kategoria moc polega na jak najszybszym podniesieniu ciężaru 5 kg na wysokość 2 metrów, a kategoria wydajność na jak najmniejszym zużyciu wody przy wykonaniu tej pracy.

Okazało się, że wysiłek uczennic klasy 7A przyniósł im ogromny sukces. Drużyna „RF Edition” z SP 1 w Gołdapi zajęła I miejsce w konkurencji wydajność w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych i 6 kwietnia pojedzie na ogólnopolski finał do Piaseczna.

Mamy nadzieję, że dzięki sukcesowi uczennic z SP 1 w Gołdapi zachęcimy innych uczniów do udziału w kolejnych edycjach tego turnieju. Dzięki takim działaniom młodzież szkolna może poszerzać swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu fizyki, mechaniki oraz odnawialnych źródeł energii.

Opiekun drużyn: Mariusz Strecha


Aktualności

Powiązane artykuły