GIVA – nowa aplikacja mobilna z gołdapskim wątkiem + konkurs!

logo giva

Firma Redpanda Sp. z o. o. wypuściła dziś aplikację na telefony z systemem Android, o nazwie GIVA, służącą do oddawania i odbierania darmowych przedmiotów. Misją twórców aplikacji jest zachęcanie do oddawania rzeczy, które miały być wyrzucone, i które mogłyby się jeszcze komuś przydać, co jednocześnie się przyczyni do ograniczania zaśmiecania naszej planety. Pomysłodawcą i szefem projektu jest gołdapianin Zygfryd Słapik. Oto krótki z nim wywiad:

Redakcja:
Gratulujemy aplikacji, czy przybliżysz nam jak powstał pomysł?

Zygfryd:
Dziękuję 🙂 pomysł jest dosłownie z życia wzięty, któregoś razu dostałem w prezencie nowe głośniki, a stare, które były już trochę dobite (ale działały bez zarzutu) chciałem w pierwszym odruchu wyrzucić na śmietnik. Zaraz po tej myśli przyszła druga – że ta rzecz mogłaby spokojnie podziałać jeszcze u kogoś parę lat i chciałbym mieć możliwość zrobienia fotki w komórce, udostępnienia w prosty sposób dla społeczności, w której znalazłby się chętny odbiorca.

Redakcja:
Opiszesz w skrócie główne funkcje?

Zygfryd:
Pobierz i zainstaluj aplikację ze sklepu Google Play, oto link:
(aplikacja jest darmowa)
https://play.google.com/store/apps/details?id=tech.valuestream.giva
Jeśli chcesz oddać przedmiot (stary mebel, książka, cokolwiek), robisz zdjęcie telefonem, udostępniasz w Givie, nadajesz tytuł, opis, adres (ważne: adres może być dowolny, po prostu miejsce, w którym oddasz przedmiot) i to wszystko, przedmiot jest dostępny na liście rzeczy do oddania.
Jeśli natomiast chcesz coś odebrać, to wybierasz przedmiot, który Cię interesuje, rezerwujesz, otrzymujesz wtedy dane kontaktowe właściciela, dzwonisz/piszesz e-mail i umawiasz się na odbiór. Masz 48 godz. na odebranie przedmiotu. Po odbiorze, właściciel potwierdza odbiór a Ty wystawiasz ocenę.

Redakcja:
Darmowa aplikacja, a co z kosztami utrzymania i rozwoju?

Zygfryd:
Pisaliśmy tą aplikację bez wsparcia inwestorskiego, dlatego też wybraliśmy ścieżkę MVP (minimum viable product), czyli start aplikacji z minimalnymi, ale najważniejszymi funkcjami. Wersja, która aktualnie wyszła to tzw. beta, przez pół roku, mówiąc po polsku „wersja testowa”, oznacza to, że będziemy nanosić jeszcze (pewnie) wiele poprawek, poprawiać błędy itp. Natomiast pierwsze testy pokazują, że to co ma działać… działa. 🙂
I tutaj muszę dodać, że teraz szukamy inwestora, który pomoże sfinansować nam budowę wersji na iOS (iphone itp.), lepsze serwery oraz przyszłe aktualizacje, w aplikacji są też reklamy, dzięki czemu możemy udostępnić apkę „za free”.
Zależy nam bardzo na tym, aby rozwinąć aplikację, bo mamy sygnały z wielu kręgów (kraje, grupy fb, miasta), że coś takiego jest potrzebne, na śmietnikach ląduje wiele rzeczy, które spokojnie mogłyby dostać „drugie życie”.
Giva jest dostępna na cały świat, także jeśli macie znajomych za granicą to poproszę o udostępnianie informacji.

Redakcja:
Jakie plany na najbliższy okres?

Zygfryd:
Przede wszystkim znaleźć finansowanie na lepsze serwery, bo przy aplikacjach mobilnych są one dużo bardziej kosztowne niż przy stronach www, no i oczywiście szerzenie „dobrej nowiny” gdzie się tylko da. Mamy też w planie dobudowanie wielu nowych funkcji, ale to bardziej kwestia miesięcy niż tygodni.

Redakcja:
W takim razie powodzenia, zachęcamy do pobrania aplikacji pod tym linkiem:
https://play.google.com/store/apps/details?id=tech.valuestream.giva

oraz do polubienia strony na FB:
https://www.facebook.com/giva.io/

i jeszcze strona www:
https://giva.io/

UWAGA KONKURS:
Przez najbliższe pół roku, osoby, które wystawią najwięcej przedmiotów, będą mogły wygrać co miesiąc:
– 1 miejsce Kupon Allegro o wartości 150 zł
– 2 miejsce Kupon Allegro o wartości 50 zł
– 3 miejsce Kod rabatowy do sklepu OKPLANET.pl o wartości 50 zł

Regulamin konkursu zostanie opublikowany w dniu dzisiejszym na facebooku Givy, przedmioty wystawiane już od teraz będą wliczały się do konkursu, także zapraszamy do pobrania aplikacji i korzystania 🙂

Screenshot bezpośrednio z aplikacji (lista przedmiotów):


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “GIVA – nowa aplikacja mobilna z gołdapskim wątkiem + konkurs!

 1. go dub

  Fajny pomysł, jakoś mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach wyjątkowo sie przyda :>

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. głos

  SUper pomysł, życzę powodzenia

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Anonim

  super gratulacje!!!!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Krystyna

  Redakcja uniemożliwiła komentowanie wydarzenia „Jajeczko z rzeżuszką” więc piszę tutaj. Czy mozna by byłopoprosić żeby Sanepid zwrócił uwagę aby stoisko z plackami z Galwieci nie było obsługiwane przez pana z brudnymi rączkami? To niehigieniczne, nieapetycznee i chyba niezdrowe kiedy pan smaży te placki i tymi brudnymi rękami je nam podaje. „Jajeczko …” się rozwija, coraz ciekawsze stoiska ale trzeba też przestrzegać higieny.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...