Zakończono prace termomodernizacyjne w budynkach spółki GoldMedica i ZPEW

W styczniu zakończono prace termomodernizacyjne w budynkach oświatowych  ZPE-W w Gołdapi oraz w budynku głównym szpitala, budynku administracyjnym, poradni i laboratorium oraz budynku pogotowia w GoldMedica Sp. z o. o. w Gołdapi.  

Inwestycję realizował Powiat Gołdapski w ramach  „Termomodernizacja budynków ochrony zdrowia i oświaty powiatu gołdapskiego”.

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania 4.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych, Działania 4.3 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków, Osi Priorytetowej 4 Efektywność energetyczna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 – 2020 w kwocie 7 416 597,92 zł. Całkowita wartość projektu wynosi 9 578 526,89 zł.

W ramach inwestycji wykonano termomodernizację budynków ochrony zdrowia i budynków oświatowych. 

Budynki ochrony zdrowia (GoldMedica):

− wymiana okien i drzwi zewnętrznych,

− docieplenie ścian zewnętrznych,

− wymiana instalacji CO, CWU/CCWU,

− wymiana wentylacji,

− wymiana oświetlenia na energooszczędne LED,

− docieplenie stropodachu,

Budynki oświatowe (ZPEW):

− wymiana okien i drzwi zewnętrznych,

− docieplenie ścian zewnętrznych,

− docieplenie stropodachu,

− ocieplenie dachu.

Zastosowane rozwiązania mają poprawić efektywność energetyczną pięciu budynków użyteczności publicznej Powiatu Gołdapskiego.

Wykonawcą robót była firma CEZ ESCO Polska Sp. z o.o. z/s w Warszawie. Umowa została podpisana 19 marca 2018 roku.


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Zakończono prace termomodernizacyjne w budynkach spółki GoldMedica i ZPEW

 1. Jacek

  Podtrzymywanie umierającego kroplówką kolejne miliony utopione w szpital a na inne inwestycje lasy brak.Drogi powiatowe to totalne dno a powiat topi kolejne miliony w szpitalu. w którym. Brakuje lekarzy.Pani Wójt a co z drogą DZiegiele Żelazki.Sołtys

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Obserwator

  Szpital wygląda super, elewacja bajer ale dziurawa blacharka i cieknące rynny widoczne gołym okiem i na wiosnę zacieki i żegnaj elewacjo!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Super

  Nie wiem skąd te narzekanie, rozmawiałem z paroma osobami które były w szpitalu, jest ciepło, nic nie wieje i nie dmucha z okien. Nie byłem ale cywilizacja zawitała do szpitala, mimo że nie korzystałem ale cieszę się z tego powodu. W przychodni przy szpitalu pielęgniarki mówią, że po tylu latach pierwszy raz jest ciepło i nie trzeba przychodzić w swetrach do pracy zimą. Pani Starosto kolejny cel porodówka i chirurgia, trzymam kciuki! Rozpoczął się dobry kierunek szpitala Brawo.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...