Zajęcia przeplatane były relaksem i promowaniem zdrowego stylu życia

Za nami już ferie. Uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi pierwszy tydzień ferii spędzili realizując projekt „Mądrzy Cyfrowi” połączony z zajęciami dotyczącymi prawidłowych postaw wpływających na zdrowy styl życia.

W czasie zajęć poznawaliśmy istotę wartości moralnych takich jak szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga cywila i mądrość zdobywając kompetencje w zakresie kilku narzędzi cyfrowych w tym m.in. Canva, Padlet, Thinglink, AppyPie – myślenie projektowe. Narzędzia te pozwolą nam już niebawem stworzyć samodzielny projekt dotyczący świadomości skutków nadużywania środków uzależniających.

Zajęcia przeplatane były relaksem i promowaniem zdrowego stylu życia. Korzystaliśmy z miejscowego lodowiska, spacerowaliśmy i zjadaliśmy zdrowe posiłki.

Dzięki dofinansowaniu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii mogliśmy mieć możliwość tak przyjemnie spędzić pierwszy tydzień ferii. Oswajaliśmy się z kulturą savoir vivre zachowań przy stole spożywając posiłki w restauracji.

Czas płynął nam szybko przed mani kolejne działania, stworzenie projektu społecznościowego oraz „Tydzień profilaktyki” w szkole.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, panu burmistrzowi za wsparcie finansowe. Panu Jackowi Bogdanowi właścicielowi restauracji „Turystyczna” za pyszne obiady i wspaniałą obsługę oraz dyrektorowi i pracownikom OSiR za możliwość bezpłatnego korzystania z lodowiska.

Organizatorzy

Sylwia Ostrowska

Marzanna Zienda-Pawluczuk

Urszula Mossakowska

Edyta Olszewska


Aktualności

Powiązane artykuły