Z naszego archiwum: Co widzimy w tle?

Oglądając archiwalne zdjęcia Gołdapi (np. z lat 60. i 70.) warto jest czasem pominąć pierwszy plan i przyjrzeć się nie tylko zabudowie, ale również szyldom sklepów i innych instytucji.

Czasem znajdują się w tle kamienice, które zniknęły, zaś ich wyburzenie niekoniecznie było uzasadnione. Przykładem może być zabytkowy budynek przy Wolności, w którym znajdowało się m.in. przedszkole wojskowe.

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Z naszego archiwum: Co widzimy w tle?

 1. jożin z bażin

  Zdjęcie nr 3 to początek lat 50 . – portrety na balkonie. Zdjęcie nr 18 też 50. lata. Rozebrano wojskowe przedszkole i ciekawe jaki będzie los kasyna oficerskiego. W swoim czasie kultowy obiekt. Wspomnienia tylko zostały.Pozdrawiam.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Ola

  Kasyno – z tego, co wiem – jest niestety w prywatnych rękach. Ciekawy budynek na Lwowskiej ostatnio spłonął. Potem pisano, że można tam było zrobić to lub tamto. Ale nikt tego nie zrobił, gdy jeszcze był cały. Jaki los czeka następne budynki? Na przykład stary młyn jest obecnie na sprzedaż. Cena rośnie. Może miasto mogłoby się tym zająć? Bo potem znów będzie za późno.
  (usunięty przez redakcję – patrz 2 pkt. regulaminu komentarzy)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. jożin z bażin

   Widać tutaj niemoc i beztroskę itd. Tylko czekać kolejnego pożaru. Zostaną tylko w mieście i okolicy budynki/obiekty/ pokryte styropianem i akrylowym tynkiem tzw.”strukturą”. No i zdjęcia z wspomnieniami jak to było dawniej.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...