Wsiedli za kierownicę, a nie powinni

Dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, mimo że zdecydowanie nie powinni tego robić, zatrzymali w miniony weekend gołdapscy policjanci. Obaj byli pijani, do tego jeden z nich uszkodził dwa inne auta. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się w sądzie.

Pierwszy z zatrzymanych to 22-letni mieszkaniec gminy Gołdap. Młody mężczyzna został zatrzymany do policyjnej kontroli kilka minut przed 2:00 w nocy z piątku na sobotę, gdy jechał ulicami miasta z uszkodzonym przodem swojego bmw. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna chwilę przed zatrzymaniem uszkodził dwa inne pojazdy zaparkowane prawidłowo przy ulicy Paderewskiego.

Drugi mężczyzna to 50-letni mieszkaniec gminy Gołdap. W niedzielę 24. lutego kilka minut po 8:00 policjanci z gołdapskiej drogówki na drodze wojewódzkiej w-650 podczas kontroli statycznej zatrzymali kierowcę seata. Podczas czynności funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Po zbadaniu okazało się, że 50-latek ma w organizmie ponad 1,5 promila.

Teraz każdy z zatrzymanych mężczyzn ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się sądem.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły