Włamywali się do altanek i campingów

 Do 10 lat więzienia grozi trzem mężczyznom, którzy włamywali się do altanek na terenie ogródków działkowych w Gołdapi. Zostali zatrzymani po sygnale przekazanym przez świadka. Z wnętrza domków ukradli sprzęt i rzeczy o łącznej wartości ponad 2000 złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Wkrótce odpowiedzą przed sądem.

 

 

 

 

 

 

ródki działkowe to dla jednych miejsce wypoczynku i rekreacji, dla innych natomiast to „źródło dochodów”. Tak było w przypadku trzech mieszkańców Gołdapi, którzy w nocy z czwartku na piątek (21/22 lutego) na terenie ogrodów działkowych przy ul. Bocznej włamali się do altanek. Zabrali stamtąd to wszystko, co szybko udałoby się spieniężyć.

Ze swoich poczynań nie cieszyli jednak długo. W piątek swoją skrzynkę z narzędziami w rękach dwóch spacerujących niedaleko działek mężczyzn rozpoznał świadek. Tą informacją podzielił się z oficerem dyżurnym gołdapskiej komendy, który skierował we wskazane miejsce policjantów. Dzięki dokładnej relacji i szybkiej reakcji dzielnicowi zatrzymali mężczyzn.

Jak się okazało 35- i 39-latek nie działali sami. Okradali altanki działkowe i campingi wspólnie z 24-letnim towarzyszem. Mężczyźni po wyrywaniu krat, wybijaniu okien i zrywaniu kłódek dostawali się do wnętrz, skąd zabierali najczęściej pozostawione w nich narzędzia, elektronarzędzia, sprzęt RTV oraz sprzęt i urządzenia ogrodnicze. Łączną wartość strat właściciele oszacowali na ponad 2000 złotych.

Gołdapscy kryminalni w trakcie przeszukania pomieszczenia, do którego mieli dostęp mężczyźni, odzyskali znaczną część skradzionego mienia, które wróciło już do właścicieli. Wszyscy trzej mieszkańcy Gołdapi usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.


W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze zabezpieczyli różnego rodzaju przedmioty i sprzęt. Osoby, które rozpoznają przedmioty jako własne proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gołdapi pod numerem telefonu 87 615 54 00

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzeń na działkach i sprawdzają czy mężczyźni nie mają na swoim koncie także innych podobnych przestępstw.

Apelujemy do właścicieli oraz użytkowników domków letniskowych i altan o ich prawidłowe zabezpieczanie. Opuszczając działkę pamiętajmy, aby dokładnie zamknąć wszystkie pomieszczenia. Nie zostawiajmy uchylonych okien, ani cennych przedmiotów i urządzeń w łatwo dostępnym miejscu. Apelujemy również do działkowiczów o zwracanie uwagi na osoby obce, które podejrzanie się zachowują na terenie działek. Warto o takim fakcie powiadomić policję.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Włamywali się do altanek i campingów

  1. Ogrodnik

    Bandyci! Cieszę się, że w końcu policja zdołała złapać tych kryminalistów. Wyrazy współczucia dla ludzi, których okradziono.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...