Super ferie w oddziałach przedszkolnych SP 3

Ferie zimowe to dla dzieci czas odpoczynku od zajęć dydaktycznych, beztroskich zabaw na śniegu, okazja do wykorzystania dni przede wszystkim na przyjemności. Kadra placówki zadbała o to, by ten czas był dla najmłodszych wyjątkowy.

Spacery, zabawy, „seanse przedszkolne” to tylko początek feryjnych atrakcji. Podczas minionych dni, jedną z najbardziej lubianych czynności, był pobyt w nowo otwartej przy szkole – garncarni. Tam działa się magia, która bez reszty pochłaniała dzieci. W trakcie zajęć przedszkolaki poznały sposób wykonania różnorodnych przedmiotów, między innymi takich jak miseczki, garnuszki. Twórcza praca przyniosła wiele satysfakcji i radości. Cieszymy się, że to dopiero początek tej przygody, w końcu garncarstwo to niestandardowe i rozwijające spędzanie czasu, nowe wyzwanie.

Codzienną zabawę i naukę urozmaicał „Magiczny dywan”, czyli innowacyjne multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Przy jego wykorzystaniu dzieci z uśmiechami wymalowanymi na twarzach rozwijały umiejętności
w zakresie koordynacji wzrokowo-ruchowej, matematycznej, przyrodniczej oraz usprawniały refleks i spostrzegawczość.

Pod koniec ferii obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przytulania. W tym dniu Oddziały Przedszkolne SP3 odwiedzili gołdapscy wolontariusze. Przytulanie to świetny sposób, by okazać drugiemu człowiekowi sympatię, miłość i podarować trochę ciepła. Uściskami obdarowywały się dzieci, nauczycielki oraz wszyscy pracownicy naszej placówki. Mamy nadzieję, że u nas każdy dzień będzie dniem przytulania, nie tylko 31 stycznia.

Okres przerwy zimowej był czasem dobrze wykorzystanym i obfitującym w radosne przeżycia. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile.

Wychowawczynie


Aktualności

Powiązane artykuły