Spotkanie z młodzieżą realizującą projekt

 

Projekt o nazwie „QR kodomaniacy. Na start! ” złożony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Baniach Mazurskich otrzymał dotację i będzie realizowany w ramach Programu Równać Szanse 2018 – Regionalny Konkurs Grantowy.

 

 

 

 

 

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Wszystkie zaplanowane działania zostaną wykonane w terminie od lutego do sierpnia 2019 roku, przez młodzież z terenu gminy Banie Mazurskie.

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Ma bowiem takie samo prawo, jak jego rówieśnik z dużej aglomeracji, by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by jak najlepiej wykorzystać szanse, które przyniesie mu życie.

Program „Równać Szanse” kierowany jest do młodych ludzi w wieku 13-19 lat z miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 20 tys. osób.

Uzyskane fundusze 5 500,00 zł pozwolą na realizację zaplanowanych w projekcie działań, między innymi:

– warsztaty z tworzenia QR-kodów;

– stworzą mapę i szlak historyczny o miejscowości Banie Mazurskie na podstawie QR- kodów;

– w okresie wakacji będą organizować gry terenowe dla dzieci i młodzieży przy użyciu QR -kodów;

– wyjazdy edukacyjne.

O podejmowanych działaniach związanych z realizacją projektu będziemy informować na bieżąco między innymi na stronie internetowej biblioteki, Facebooku i współpracujących organizacji i instytucji.

Powiązane artykuły