Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSZ

Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi włączył się do akcji Dnia Bezpiecznego Internetu obchodzonego w 2019 r. pod hasłem „Działajmy razem”.

Działania zorganizowane we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji miały na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu młodzieży do zasobów internetowych, zapoznanie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Racjonalne korzystanie z wirtualnego świata pod kontrolą osoby dorosłej może prowadzić do wzbogacania zasobu wiedzy, zdobywania nowych doświadczeń, jak również do kształtowania pozytywnego obrazu świata. Nie można unikać obecności mediów, do których zalicza się Internet, ale to od rodziców i szkoły zależy, w jaki sposób będą one wpływały na rozwój dzieci i młodzieży i relacje między członkami rodziny. Młodzież technikum aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, zadając funkcjonariuszom pytania związane z bezpiecznym poruszaniem się w sieci.

Druga część spotkania poświęcona była bezpieczeństwu kierowców i pieszych na drodze, omówieniu idei Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji.

Elżbieta Krynicka, pedagog


Aktualności

Powiązane artykuły