Siatkarze UKS „Trójki” Gołdap skrupulatnie trenowali

Podczas ferii zimowych w dniach 28 stycznia – 1 lutego zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi po raz kolejny uczestniczyli w tygodniowych zajęciach z Minisiatkówki pod hasłem „Siatkarska kariera zamiast komputera”, odbywających się we własnej sali gimnastycznej.

W sumie w czterogodzinnych zajęciach brało udział 30 zawodników w dwóch grupach z klas od drugiej do ósmej. Zajęcia były przeplatane ćwiczeniami w ataku, zagrywce, obronie oraz bloku. Starsi uczestnicy również utrwalali wcześniej nabyte umiejętności. Zawodnicy pracowali też nad wytrzymałością oraz skocznością.

Duża część zajęć poświęcona była na przygotowanie do meczów z nastawieniem na technikę i taktykę gry gdyż już po feriach kontynuowane będą imprezy sportowe w ramach Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce „Dwójek”, „Trójek” i „Czwórek” Szkolnego Związku Sportowego i XXV Ogólnopolskiego Turnieju w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2019 oraz Ligi Wojewódzkiej Młodzików Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Zajęcia siatkarskie prowadzone były nieodpłatnie.

Powiązane artykuły