Policjanci promowali bezpieczeństwo na stoku

W miniony weekend w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” gołdapscy funkcjonariusze wspólnie z sierżantem Gołdapkiem i policyjnymi narciarzami z Olsztyna spotkali się z miłośnikami sportów zimowych na stoku Piękna Góra w Gołdapi. Mundurowi rozmawiali z wypoczywającymi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na stokach.

W miniony weekend gołdapscy policjanci na Pięknej Górze w Gołdapi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” zachęcali do bezpiecznego spędzania czasu na stoku i nie tylko. Funkcjonariusze poszerzali wiedzę miłośników białego szaleństwa na temat bezpiecznych zasad podczas zimowych sportów i zabaw.

W działaniach stróżom prawa pomagał sierżant Gołdapek, który wspólnie z policjantami rozdawał wśród wypoczywających odblaski, ulotki i informatory z dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Na najmłodszych miłośników zimowych sportów czekały konkursy i zabawy polegające na wykazywaniu się znajomością zasad obowiązujących na stoku i nie tylko. Można było wygrać m.in. kaski narciarskie.

Akcja miała na celu popularyzację sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, edukację związaną z uprawianiem narciarstwa, a także propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stoku.

Serdecznie dziękujemy patrolowi narciarskiemu z Olsztyna, który dbał o bezpieczeństwo na gołdapskim stoku. Wasz uśmiech, humor i profesjonalne podejście było nieocenione.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły