Mimo braków kadrowych znajdują się w wojewódzkiej czołówce

Istotnymi problemami gołdapskiej KPP są – fluktuacja kadry oraz niepełna obsada etatowa. Gołdapska placówka przewiduje bowiem zatrudnienie 68 osób na etatach policyjnych i 13 pracowników cywilnych. Mimo to KPP Gołdap od lat znajduje się w ścisłej wojewódzkiej czołówce, jeśli idzie o wykrywalność przestępstw i zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa. O tym między innymi mówiono podczas środowej odprawy rocznej.

Aktualnie do pełnej obsady etatowej Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi brakuje 11 osób. W 2018 roku dwóch policjantów przeszło do służby wojskowej. Podobno część policjantów odchodzących do wojska wróciła do policji.

Prowadzący spotkanie mł. insp. Dariusz Stachelek, który kieruje gołdapską komendą od pięciu miesięcy, podziękował swoim podwładnym, podkreślając, że bez ich zaangażowania i ciężkiej pracy nie byłoby tak dobrych wyników.

Zaakcentował to również, obecny na spotkaniu, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego Policji – mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak. Poinformował jednocześnie o bliskim, uroczystym otwarciu nowego posterunku Policji w Dubeninkach (w związku z tym przedsięwzięciem w grudniu 2018 roku stan etatowy gołdapskiej KPP zwiększył się 66 do 68 osób).

Głos zabrali również starosta Marzanna Wardziejewska i wiceburmistrz Jacek Morzy.

Niżej slajdy ze statystykami:


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Mimo braków kadrowych znajdują się w wojewódzkiej czołówce

 1. powrót

  Podobno część policjantów odchodzących do wojska wróciła do policji. – czy ktoś mi to wytłumaczy ??? odchodzący wrócili :):):):):) a może komisji lekarskiej nie przeszli i tu jest „POWRÓT”. :):)::):):):)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Panter

  Policja pracuje z brakiem obsady etatowej i ma wyniki to cieszy. Mam nadzieję, że wyniki są autentyczne. Pamiętam z historii wydarzenie które miało miejsce w carskiej Rosji. Tajna policja ogłosiła sukces. Aresztując wrogą radiostacje w pobliżu Moskwy.Jednak społeczeństwo nie miało pojęcia, że aresztowana ekipa to podstawiona ekipa cara.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. ormo

  wynik ma być ! ten pan prokurator zrobi wszystko dla wyniku, cokolwiek, czy mądrze czy nie, czy prawe czy nie , aby wynik ! statystyka rzecz święta !!!! dlatego mamy braki w Policji

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...