Gołdapscy siatkarze w drużynie aktualnych mistrzów województwa podlaskiego juniorów

W niedzielę (10 lutego) zakończyły się rozgrywki podlaskiej wojewódzkiej ligi w piłce siatkowej juniorów. Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki /SUKSS/, w którym na co dzień gra i trenuje dwóch gołdapian (Dawid Rusak – uczeń LO Gołdap na pozycji libero i Bartosz Mikielski – uczeń ZSZ Gołdap na pozycji rozgrywającego), drugi rok z rzędu zdobył Mistrzostwo Juniorów i tym samym potwierdził całkowitą dominację w województwie podlaski.

Trenowany przez Bartosza Jasińskiego zespół w pokonanym polu pozostawił takie zespoły jak: BAS Białystok, MUKS 15 Białystok, UKS Centrum Augustów, MUKS Olimpik Mońki oraz UKS Mikolo Sokółka. Obecnie zespół przygotowuje się do kolejnych wyzwań siatkarskich. Zdobyty tytuł mistrzowski zapewnił im udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski, którego gospodarzem w tym roku będzie właśnie suwalski zespół. Turniej ćwierćfinałowy odbędzie się w dniach 21-24 lutego w Suwałkach w hali sportowej przy SP nr 10.

SUKSS Suwałki w czterodniowych zmaganiach zmierzy się z: UMKS Kęczanin Kęty, KPS Progress Września, Trefl Gdańsk, MKS Czarni Połaniec oraz UKS Bronek Koszalin.

Tylko dwa zespoły uzyskają awans do Półfinału Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 15-17 marca.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Gołdapscy siatkarze w drużynie aktualnych mistrzów województwa podlaskiego juniorów

  1. Fan siatkówki.

    Brawo chłopaki. Jechać z nimi w Suwałkach ostro.