Budżet Obywatelski – ruszyło głosowanie

Drodzy Mieszkańcy! Zapraszamy do zapoznania się z projektami zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego na 2019. Rusza głosowanie, które potrwa do 18 lutego do 23:59.

Niżej zamieszczamy link do platformy, przez którą w tym roku będzie odbywało się głosowanie internetowe. Wystarczy kliknąć GŁOSUJ ONLINE i postępować zgodnie z załączoną instrukcją.

Wpisujemy swoje dane oraz potwierdzamy zawarte oświadczenia. Aby zweryfikować oddany głos elektroniczny wprowadzamy w określone pole numer swojego telefonu komórkowego. Na wskazany numer telefonu przyjdzie bezpłatny SMS z kodem weryfikacyjnym, który wpisujemy w kolejne pole. Dopiero wtedy głos liczy się jako ważny. I gotowe!

Przed przystąpieniem do głosowania warto jednak uważnie zapoznać się z każdym z projektów!

https://goldap.budzet-obywatelski.org/

Aby zachęcić Państwa do oddania głosu elektronicznie, mamy niespodziankę! Po zakończeniu głosowania spośród wszystkich wprowadzonych numerów telefonów zostanie wylosowanych 10 drobnych nagród rzeczowych.

Red. Urząd Miejski w Gołdapi

Powiązane artykuły

38 komentarzy do “Budżet Obywatelski – ruszyło głosowanie

 1. Bojkot

  Niestety nie widzę projektu dotyczącego zagospodarowania terenu szpitala i nie mam na co zagłosować, a ten pomysł podobał mi się szczególnie. Wciąż jest dużo miejsc, które wymagają odświeżenia i trochę czułości, aby miło się koło nich przechodziło. Natomiast z placami zabaw powinno się już skończyć. Wystarczy ich.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Niebojkot

   Najwidoczniej Izba Obrachunkowa stwierdziła, że skoro teren szpitala nie należy do gminy, to nie można przeznaczyć na niego gminnego budżetu. Pomysł fajny, tylko nie ten program po prostu.
   Wiedząc o wielu miejscach wymagających odświeżenia można było zgłosić swój projekt w budżecie obywatelskim, każdy, powtarzam każdy mógł to zrobić, Bojkocie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Bojkot

    Wiem, że był to projekt problematyczny, czytałem o tym zanim jeszcze można było głosować. Niemniej jednak liczyłem, że uda się te sprawy ze sobą pogodzić.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Jerzy

     No ale się po prostu nie da! Prawo nie pozwala.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
  2. Paweł

   Zgadza się. Ale bojkot powinien być na wszystkie projekty. Po prostu nie powinniśmy głosować bo głosować nie ma w tym roku na co. Żadnego oryginalnego pomysłu a wśród tych co są żaden mi nie odpowiada.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. BabkiŻelazki

   Sąsiedzi z Babek i Żelazek. Głosujcie na projekt zgłoszony dla nas przez naszego sołtysa. Jeden błąd już wszyscy popełniliśmy nie głosując na wygodnego dla nas radnego, nie popełniajmy kolejnego. Zagłosujcie, jest jeszcze czas do poniedziałku do północy i możemy ugrać coś dla siebie. Jeżeli sami się nie upomnimy trudno spodziewać się pomocy od radnej albo samego burmistrza. Do głosowania przez internet potrzebny jest tylko numer PESEL i telefon. Jeśli ktoś nie może sobie z tym poradzić sołtys na pewno pomoże. Wystarczy do niego zajść.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Mark

  Teren szpitala to teren powiatu gołdapskiego, więc tu inicjatywa i finansowanie powinno iść ze Starostwa – są tam „fachowcy” od pozyskiwania środków, np. „koordynator” który powinien zająć się tym tematem. A tak przy okazji to może ktoś coś wie czym zajmuje się „koordynator”? Może ktoś z radnych powiatowych mógłby zadać takie pytanie Staroście?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Rupert

   Mark oczywiście nie dostrzega, że właśnie skończyła się bardzo duża i długo wypracowywana modernizacja szpitala, na ten temat dobrego słowa się od niego nie usłyszy. Natomiast zawsze znajdzie okazję żeby dopiec panu Mirosowi. Bo anonimowo przecież może. A może pójdź do pana Mirosa i spytaj go osobiście?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Mark

  Ja nie wymieniałem żadnych nazwisk. A jeśli dobrze rozumiem stanowisko „koordynatora” to służy ono pozyskiwaniu środków, a nie realizacji inwestycji – to dwie różne sprawy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Irek

   Bardzoście roztropnie to wykoncypowali mości Mark, niczym mości Kowalski z „Potopu”:-):-):-) Wybitny z Ciebie intelekt:-):-):-)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Zet

   Mark, pisząc „koordynator” masz na myśli zapewne jakiegoś pana Jana Kowalskiego z ulicy a nie pana Mirosa, tak? Takie kpiny to dla przedszkolaków.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. mieszkaniec

    na pana trzeba mieć wygląd, pieniądze i CHARAKTER proszę państwa. czas marka już minął, szkoda że to do niego nie dotarło, miałby inną pozycję…

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 4. Bożena

  Moim zdaniem na głosy nie zasługuje projekt wiejski na siłownie zewnętrzne. Przede wszystkim dlatego, że w niektórych miejscowościach spośród tych które biora udziałw tym akurat wniosku już siłownie są. Autorom wniosku chodzi o rozbudowę a moim zdaniem warto zaglosować na takie wnioski gdzie dopiero coś trzeba nowego zbudować. tu już jest.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Żaneta

   To prawda. Ja oddam glos na inny projekt.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. Maria

  A moim zdaniem na głosy nie zasługuje projekt nr 1. Wnioskodawca zaplanował 27 wizyt lekarzy za 100 500 zł, czyli jedna wizyta za prawie 4 000 zł. Nie jest napisane ile trwa wizyta, ilu pacjentów zostanie przyjętych. Poprzednio – ten sam projekt – nie spełnił oczekiwań mieszkańców, pacjenci po projekcie zostali zostawieni sami sobie lub musieli płacić za prywatne wizyty. Już w trakcie projektu pacjenci po skierowania na badania i wyniki byli kierowani do swoich lekarzy i aby kontynuować leczenie musieli wyjeżdżać do specjalistów poza Gołdapią. Zmarnowane pieniądze.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Andrzej

  Mario, mierna Twoja wiedza i pisanie głupot w temacie .Poprzedni projekt „Lekarze specjaliści dla gołdapian” zrealizowany w 2017 r spełnił oczekiwania ponieważ skorzystało z niego blisko 700 pacjentów którzy nie musieli wyjeżdżać do innych miast w poszukiwaniu lekarzy ,nie ponieśli żadnych kosztów i nie stracili wolnych dni w pracy,ponieważ lekarze przyjmowali głównie w soboty.
  Rozumiem ,że masz lepszy projekt, z którego skorzysta więcej gołdapian.
  Podpisz się więc pod swoim komentarzem imieniem i nazwiskiem i uzasadnij dlaczego warto na niego zagłosować.Pisanie głupot świadczy o poziomie intelektualnym i ignorancji.Jestem ciekawy czy stojąc twarzą w twarz z tymi pacjentami powiedziałabyś im ,że to nie ma sensu i zmarnowane pieniądze. Skoro tak bardzo denerwuje Ciebie zmarnowanie 100 tys zł co co powiesz o 30 milionach przeznaczonych na budowę zakładu przyrodoleczniczego.?
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Ale przecież zakład przyrodoleczniczy buduje twój przyjaciel Tomasz Luto! Pomyliło ci się, obiecałeś nie ktytykować go. Przecież mieliście dogadane! Co jest? Czyżby żona znalazła już inną fuchę?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Irek

    Nie widzisz Anonimie, że to jest prosty i sprawdzony zabieg socjotechniczny:-) To jasne, że obaj się wspierają. Gdyby Tobolski był obiektywny i obywatelski:-), jak się lansuje:-) to by zareagował na tak drastyczne przypadki, jak droga w Galwieciach, czy informatyzacja urzędu. Co do zakładu przyrodoleczniczego to nie musi być złą inwestycją, przy dobrym pokierowaniu może przyciągać gości do Gołdapi. Karygodne było tylko amatorskie zaplanowanie kosztów. Zainteresuj się też planowanym zadłużeniem gminy Gołdap i porównaj z poziomem zadłużenia za czasów poprzednika. Przecież to był koronny argument w walce z nim. Te „obrzydliwe” obligacje też:-):-):-)

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. gosc

    Czy Luto za sponsorował też szczepionki o działaniu jak w opisie? „Kochani pół roku temu cieszyłam się z moim bratem i bratowa szczęściem jakie ich spotkało na świat przyszedł Szymonek. Zdrowy, radosny dzidziuś. 16 01 2019r zgodnie z kalendarzem szczepień mama poszła na szczepienie pneumokoki. Na 4 dobę wystąpiła gorączka. Zaniepokojona bratowa poszła z Szymonem do lekarza. Może być po szczepieniu taka temperatura. Wieczorem 21.01. 2019ok 22 Szymonek dostał drgawek I sztywności trafił do szpitala.Nastepnego dnia rano atak się powtórzył zrobiono TK głowy. Padło podejrzenie zapalenia mózgu. Dziecko dostało dużo leków wyciszajacych po których drgania ustąpiły. Został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala w Warszawie. Szpital Dziecięcy na ul. Niekłańskiej 22.01 dziecko trafiło w stanie krytycznym na OIT.” https://www.prawdaobiektywna.pl/polska/szokujaca-relacja-z-warszawskiego-szpitala-6738.html

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. Aga

   Aga. Miałam „przyjemność” skorzystać z wizyty u specjalisty z poprzedniego programu. Przyznam, że była ona owocna, przyjemna i trwała odpowiednią ilość czasu. Ale!!! I tu jest to „ale”. Za przypisane mi lekarstwa zapłaciłam 100%, za wskazane mi badania zapłaciłam 100%, na kolejne wizyty jeździłam prywatnie raz w miesiącu (przecież na jednej się nie skończyło) i to nie do Gołdapi! A kiedy już wreszcie załapałam się „na fundusz” – jeździłam jeszcze dalej!!! A wszystko – U JEDNEGO LEKARZA, który przyjechał do Gołdapi właśnie dzięki projektowi. Równie dobrze mogłam tego specjalistę znaleźć sama, bo ta jedna wizyta „projektowa” niczego mi nie ułatwiła, a wręcz kosztowała finansowo bardzo dużo!!!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 7. Andrzej

  Do Anonima i Irka. Określam was jako szowinistów i „małych grafomanów”
  do tego ukrywających się w komentarzach jako anonimowi znawcy moich
  działań.Po pierwsze głupki Tomasz L nie był i nie jest moim przyjacielem. Będę krytykował ,oceniał i pisał zgodnie ze swoimi przekonaniami i wiedzą. Po drugie i najważniejsze moja żona nie ma nic wspólnego z moją działalnością publiczną i społeczną i nikt nie ma na mnie wpływu i radzę wam nigdy tego więcej nie wypisywać.
  A do Irka jeszcze jeden argument gdyby było takie wielkie zainteresowanie
  na usługi przyrodolecznicze to już od dawna Ventus na promenadzie by pękał w szwach,a tam cicho i głucho.To takie m.in usługi ma mieć zakład dlatego jestem jemu przeciwny.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anka

   Z Tobolskim się nie polemizuje, ale warto jest zbić ten prymitywny argument a propos wykorzystania spa – to oczywiście kwestia cen usług, zabiegów marketingowych i wyobraźni osób zarządzających w przyszłości zakładem przyrodoleczniczym. Ale czytając komentarze Pana Tobolskiego, mając na uwadze cały jego „twórczy” dorobek, i wyjątkową wiarę w swoje wizje, jedno przynajmniej przemawia na jego korzyść – Tobolski naprawdę bardzo chce być inteligentny:-)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. Rafał

  W tym roku nie widać tu jakichś wybitnych pomysłów, które np mnie by zachwyciły i spowodowały, że właśnie na ten projekt z entuzjazmem oddałbym głos. Jakośnowatorscy pomysłodawcy się nie ukazali. Najmniej podoba mi się projekt wiejski, który jest po prostu kontynuacją i dostawką już rozpoczetych tam takich sportowych działań. Nie ma więc potrzeby ich uzupełniać, skoro już wybudowano tyle ile było potrzeba. Mam dylemat na co zagłosować, ale na pewno nie na ten wiejski.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Leszek

  Być może nareszcie zapomniane przez Pana Boga i burmistrza Żelazki i Babki doczekają się jakiejś inwestycji także na swoim terenie. Nie będzie to oczywiście zasługą burmistrza, tylko głosujących na ich projekt. Ja na niego zagłosuję bo uważam, że należy traktować równomiernie wszystkie miejscowości wiejskie a nie wspierać tylko gdzie są sołtysi otumanieni przez burmistrza.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Irka

   Czy Babki takie zapomniane,nie powiedziałabym.. ostatnio została tam postawiona wiata rekreacyjna.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Trzecia

    Czyli kolejna wiata burmistrza, która niczego dla społeczeństwa wiejskiego nie wnosi. Spójrz, Irka i powiedz szczerze, kto z tych wiat po wszystkich wsiach korzysta? Stoją puste i co najwyżej raz w roku są zajęte bo trzeba być może budżet sołecki uchwalić.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. Babiak

   Zachęcam wszystkich mieszkańców Babek i Żelazek a także zwracam się i namawiam naszego sołtysa by postępował tak jak postępuje chytry (ale czemu nie? ) sołtys z Galwieci, który co raz zachęca swoich mieszkańców żeby jeśli nie umieją bądź mają jakiś problem z głosowaniem przychodzili do miejscowej świetlicy z dowodami, PESELami i on pomaga im osobiście głosować. Wiadomo na który projekt. Więc, sołtysie, ostatnie dwa dni przed nami, zbieraj ludzi choćby i u siebie w domu i pomagaj głosować internetowo. Mamy szansę wygrać.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 10. bozena

  Ja chetnie zaglosuje za naprawa ulicy 1 Maja,kazdy widzi kto biega po zdrowie ,ze chodnika paskudne,nogi mozna polama.,Przejsc dla pieszych nie ma ,nawierzchnia drogi cala w dziurach.Taka droge mamy od kilkudziesieciu lat,Niby droga uzdrowiskowa,wizytowka dla przyjezdnych ,bo to do zrodełka pitnego prowadzi,,plaze,uzdrowisko kolejne w budowie a droga dobra jedynia dla wozu drabiniastego. Zrobmy wreszcie cos dla siebie,przeznaczmy pieniadze na poprawe ulicy 1 Maja,bedziemy z zadowoleniem biegac ,chodzic czy jezdzic.Tysiace ludzi codziennie korzysta z tej drogi,to naprawde szlachetny cel i dobrze zagnwestowane pieniadze. Olbrzymie Tiry z zakladu kopert sa dla nas mieszkancow ulicy 1 Maja zmora dia codziennego,Prosze obrac inny kierunek wjazdu do magazynow i nie utrudniac nam zycia,wyprowadzilismy sie z miasta zeby zyc spokojnie,

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. J

   Ulica 1 Maja jest ulicą powiatową i nijak nie można jej naprawić w ramach budżetu obywatelskiego (będzie ta sama sytuacja co z odrzuconym projektem rewitalizacji terenu szpitalnego). Natomiast mamy radnych, i miejskich i powiatowych , którzy powinni porozumieć się w sprawie partycypacji obu stron w tej rzeczywiście istotnej inwestycji z wizerunkowego punktu widzenia uzdrowiska.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 11. bozena

  Wladze miasta sa bezradne 60 lat /tyle zyje/,i i chodze ta ulica , i nic nie moga zrobiC???? A ruch Tirow droga powiatowa to mozna ???? Tu szybko wladze zaakceptowali ten projekt,nie wazne ,ze uzdrowisko,ze beda truli ludzi ,ze ruch pieszych w niebezpieczenstwie ,ze moga stracic status uzdrowiska, ale wladze Goldapi widza tylko czubek wlasnego nosa, zamiast pozyskac pieniadze unijne,jak robia to inni na remonty ,poprawy drog,..To ciesza sie historyczna chwila, ze wprowadza Tiry do miasta i nie wylaza ani centa na nawierzchnie drogi..Chwila zaiscie historyczna ,bo tego nikt na swiecie nie robi Prosze posluchac co mowia w Suwalkach ,jak ciesza sie ludziska ,ze lada moment wyprowadza samochody na obwodnice. A powiat co ,nie moze poprawic przez kilkadziesiat lat tej ulicy,placimy podatki ,kazdy kierowca placi rowniez,nasypanie zwirku wiosna w dziury nic nie daje Panowie drogowcy. .Zaslaniamy sie powiedzeniem jak z kabaretu ” Przepis jest przepis” droga powiatowa i miasto nie da grosza,czyli bez kakakasku nie wejdziez…..

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Żorż

   Skąd mają wziąć się nagle te TIRy? Gdzie były do tej pory? Bzdurki, bzdurki, bzdurki. Ruch oczywiście trochę wzrośnie, to oczywiste bo będzie nowa droga ale skąd nagle zrodzą się nowe TIRy? Przecież gdzieś musiały do tej pory jeździć (jeśl ipodobno jest ich tak wiele i wjadą na nową drogę!) A tymczasem na drodze Olecko – Gołdap też ich nie widać.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. jożin z bażin

    „Żorż” – jak zostaną stworzone warunki /wybudowana droga / to znajdą się TIR -y i pojadą . Ale to już będzie po „zawodach”. Lepiej być mądrym przed szkodą i myśleć perspektywicznie.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Żorż

     Ja pytam: skąd mają się wziąć nagle n o w e TIRY? Po której drodze jeżdżą one teraz aby udać się w tym kierunku? A może nagle ma się zrodzić ot tak, nagle kolejnych 1000 TIRów?

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
  2. Miłosz

   Dyskusja z bozeną nie ma sensu. Ona widzi tylko czubek swego nosa i co najwyżej najbliższy zakręt na swojej ulicy. Nie ma co pisać, i tak nie zrozumie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. POKO

   Kobieto. Zostałaś zmanipulowana. Dzięki tej zatrzymanej inwestycji, nie będzie zmodernizowanej 1/3 części 1 Maja. To zmusiło by do dokończenia przez władze miasta remontu całej drogi 1 Maja w wysokim standardzie ze ścieżkami rowerowymi, itp., nie mówiąc o ul Zatorowej i moście na ul Kolejowej. Teraz czekaj „Babko latka” i nic ujadanie nie pomoże. Szukasz grosza a zmarnowaliście 10 mln.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 12. bozena

  Żorż!
  Tiry juz jezdza ,Ty chyba tu nie mieszkasz,a widzisz szerokosc tej drogi ???? Nie bede wyliczac zagrozen,utrudnien dla nas mieszkancow bo kazdy to widzi…Szkoda ..Zorż,masz piekna ksywe a plytkie myslenie.Ja glosuje za piekna droga do zrodełka pitnego,pieknych plaz i uzdrowisk to przynajmniej posluzy tysiacom ludzi codziennie mysle ,ze to najlepiej wydane pieniadze z budzetu obywatelskiego, Placow zabaw dla maluchow mamy sporo,lekarze to tylko chwilowka dla pacjeta a pozniej tylko prywatne wizyty,cwiczyc tez mamy gdzie,wiec Obywatele Goldapi ,moze tak madrze wydamy pieniadze na droge do zdrowia,chyba ze?przepis to przepis,bez kakakasku nic sie nie da…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. bozenna

  Na ulicy 1 Maja nie ma Milosza,”ide sobie ku miastu na zwiadu .I idu i patrzu…Szaro,brudno i sniezy …I nie ma Milosza….Tu cichosza tam cicho I w ogole nic nie ma Wiosna to czy lato Jesien czy zima.I nie a Milosza”
  Ja patrze i widze i chce by nam wszystkim zylo sie lepiej.Patrze dlugo na noski moich butow jak chce przejsc na druga strone ulicy,,gdzie jest przejscie dla pieszych na tej ulicy a samochody to z jaka szybkoscia jada??Trzeba byc niezlym kaskaderem zeby wlaczyc sie do ruchu..Ja jestem otwarta na dyskusje z Panem/Pania?Pozdrawiam

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. ja

   a czym palisz w piecu???

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...