Z każdym rokiem turniej przyciąga nowe drużyny

W sobotę 19 stycznia UKS Jaćwingowie Gołdap był organizatorem Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Oldboyów im. Zenona Kowalewskiego. Patronat nad wydarzeniem objął starosta gołdapski, który ufundował puchary i pamiątkowe statuetki.

W turnieju wystąpiło 5 drużyn z Bartoszyc, rosyjskiego Kaliningradu, białoruskiego Mińska, litewskiego Alytusu oraz drużyna gospodarzy wspierana przez kolegów z Ełku. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Rywalizacja była bardzo wyrównana, zwyciężyła drużyna z Białorusi, drugie miejsce zajęły Bartoszyce, na trzecim uplasowali się zawodnicy z Gołdapi. Tuż za podium znalazły się drużyny z Litwy i Rosji.

Turniej im. Zenona Kowalewskiego jest fantastycznym wydarzeniem sportowym nawiązującym do długoletniej tradycji szczypiorniaka w naszym mieście. Z każdym rokiem przyciąga on nowe drużyny, a dzięki międzynarodowej obsadzie pozwala na nawiązanie nowych znajomości i promocje naszego miasta za granicami kraju.

Szczególne podziękowania należą się Piekarni Tygrys Banie Mazurskie, Studiu Reklamy Grafix oraz wolontariuszom i zawodnikom klubu, którzy pomagali przy organizacji tego przedsięwzięcia

Powiązane artykuły