Wynik wyborów uzupełniających do okręgu nr 3

W niedzielę odbyły się wybory uzupełniające do  Rady Miejskiej Gołdapi w okręgu nr 3. Wystartowało troje kandydatów – Krystyna Sadowska (KWW Tomasza Luto, 81 głosów), Bartosz Buczyński (KWW Liczy się Głos Wsi, 11 głosów) i Andrzej Tobolski (KWW Niezależna Grupa Obywatelska, 48 głosów). Radną została Krystyna Sadowska.

 

 

W wyborach wzięło udział 140 wyborców (na 911 uprawnionych do głosowania), frekwencja wyniosła 15,37 proc. 

Wybory uzupełniające odbyły się z racji wygaśnięcia mandatu Tomasza Luto, który przejął funkcję burmistrza. 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Wynik wyborów uzupełniających do okręgu nr 3

 1. Piter

  Poniższa refleksja jednego z mieszkańców Gołdapi nie odnosi się bezpośrednio do wyników wyborów uzupełniających. Ma raczej charakter całościowego i jest indywidualnego spojrzenia na wyniki wyborów samorządowych w Gołdapi.

  Drodzy mieszkańcy. Czy Wam, Nam wszystkim o to chodziło. Wydaje się, że w Radzie Miasta zasiada, niestety znaczna ilość radnych raczej o słabym tzw. „polocie”. Zadaniem tych, jak również wszystkich radnych jest m.in. decydowanie o kierunkach rozwoju naszego miasta i gminy, i co najważniejsze ich inspirowanie. Czy możliwe jest, aby ludzie, radni w znacznej części z słabym wykształceniem, bez obycia „w świecie”, bez żadnych indywidualnych dokonań funkcjonowali jako „silniki i katalizatory rozwoju”. Zobaczcie, ile razy i w jakich sprawach, w jaki sposób radni zabierają, zabierali głos na forum Rady Miasta. Zastanówcie się, kogo z nich chcielibyście mieć za szefa w firmie, albo za współpracownika, a kogo nie. Z kim byście poszli na piwo, pojechali do teatru, czy za granicę. Komu pożyczylibyście pieniądzem i za kogo poręczylibyście w banku. Ilu jest takich radnych? Wg wyborców, każdy z tych „naszych” przedstawicieli to potencjalnie najlepszy szef, fachowiec, człowiek oczytany, świetny mówca, społecznik, reprezentant nas wszystkich i człowiek godny zaufania – najlepszy z najlepszych. Wysoce etyczny, uczciwy, bezinteresowny, a swoje prywatne sprawy, w tym finanse mający na drugim planie. Ilu młodych, kształcących się ludzi powróci do Gołdapi widząc poziom gołdapskiego samorządu i razem z nim swoją tutejszą przyszłość. Czasami wstyd mi za wybory gołdapian, za brak rzetelnej refleksji naszych mieszkańców nad przyszłością naszej społeczności. Czyżby najlepsze lata nasze miasto miało już za sobą. Czy głęboka prowincja, w tym „prowincja mentalna” rozumiana karykaturalnie jest już Gołdapi zapisana na długie lata. Czy będziemy symbolicznym „początkiem”, czy „końcem” Polski. Świat nam znów ucieka i zadaję sobie pytanie – Czy będziemy jeszcze dumni z (naszej) Gołdapi…?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Zyga

  Fragment wystąpienia Ojca Wiśniewskiego na pogrzebie zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

  „Trzeba skończyć z nienawiścią. Trzeba skończyć z nienawistnym językiem. Trzeba skończyć z pogardą. Trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych. Nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę nienawiści na ulicach, w mediach, w internecie, w szkołach, parlamencie, a także w Kościele.

  Człowiek posługujący się językiem nienawiści, człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy odtąd tego przestrzegać”

  Mieszkańcy okręgu nie mieli z kogo wybierać. Ale trzeba im podziękować, że nie wybrali kandydata, który w ostatnich latach tak ostentacyjnie naruszał najprostsze normy moralne, społeczne i prawne.
  Język

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Czytelnik

  Szanowna Redakcjo, Czy Redakcja zechce zapytać w imieniu czytelników Pana przew. R.M. Wojciecha Hołdyńskiego, czy zechciał ustalić jaki jest status radnej, żony prezesa wodociągowej spółki miejskiej. Czy redakcja zechce przedstawić jaki jest stan prawny wg. Pana Przewodniczącego w tej sprawie?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Zyga zapewne masz na myśli Andrzeja T. Odpowiedz na swoje teorie kiedy i w jakim momencie Andrzej T skłamał i jakie masz na to dowody Przypominam tylko że w sprawie Holdynskiego i Sendy sady orzekaly bez procesowo a tylko uznaniowo Zajrzyj sobie do Bip Ipn i zobacz czy Pani senda byla wspolpracownikiem Sb czy nie Mozesz rowniez rozpytac mieszkancow Wspolnoty Mieszkaniowej Warszawska 1 czy Holdynski byl podłączony do sieci Pec i korzystal z energii cieplnej za ivh pieniadze czy nie Jestes tendencyjnym ignorantem i czlowiekiem siejacym nienawisc i klamstwa oparte na bezprocesowych wyrokach.Tobolski ma racje w 100 %

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...