Rewelacyjny występ siatkarzy z „trójki” w Olecku

W niedzielę 13 stycznia po raz pierwszy w Olecku odbył się II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Piłce Siatkowej o Puchar Kinder + Sport 2019. Chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: dwójek (2008 i mł.), trójek (2007 i mł.) oraz czwórek (2006 i mł.).

W eliminacjach drużyny zbierają punkty i ich suma wyłoni czołowe ósemki, które rozegrają w maju finał wojewódzki. Tu z kolei stawką będą dwie przepustki na czerwcową imprezę krajową do Zabrza, która jest wielkim świętem siatkówki młodzieżowej. Na dwóch halach w Olecku wystąpiły trzy zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Rewelacyjnie zagrał zespół „czwórek” w składzie: Mieszko Makarski, Antoni Buraczewski, Michał Ostrowski, Olaf Rykaczewski i Piotr Kozic, którzy dzielił i rządził na boisku odniósł kolejno sześć zwycięstw zostając zwycięzcą II Wojewódzkiego Turnieju. Gołdapski kwartet najpierw w meczach grupowych pokonał: 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 1, 2:0 – MUKS Omegę Mrągowo 1, 2:0 – Gwardię Szczytno i 2:0 – ZSS Green Volley Ełk 2. W półfinale chłopcy ograli 2:0 – IKS Atak Elbląg 1, a w finale oleckiego turnieju pokonali 2:0 – MOSiR Giżycko.

Tym samym gołdapscy siatkarze powtórzyli sukces z I Wojewódzkiego Turnieju Eliminacyjnego z Kętrzyna (12 grudnia) gdzie również odnieśli komplet zwycięstw i wygrali turniej. W Olecku również bardzo dobrze spisał się zespół „trójek” w składzie: Szymon Wysocki, Piotr Zadroga i Maciej Świętoń, którzy zajęli trzecie miejsce. Gołdapianie w swojej grupie odnieśli dwa zwycięstwa. Zdołali pokonać 2:0 – ZSS Green Volley Ełk 1 oraz 2:1 – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 1. Przegrali 0:2 ze świetnie dysponowaną drużyną o nazwie „Warmia”, która kryje w sobie siatkarzy z Lechowa, Dywit i Dobrego Miasta (poniekąd zwycięzców I Turnieju z Kętrzyna). Gołdapski tercet w półfinale musiał uznać wyższość 2:0 drużyny UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 3.

W ostatnim meczu o trzecie miejsce gołdapianie pokonali 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 1 i mocno poprawili swój rezultat z Kętrzyna gdzie zajęli 7. miejsce. Pierwsze turniejowe kroki dzielnie stawiają najmłodsi siatkarze z „trójki”. 9-latkowie Jakub Czernicki i Nikolas Krynicki po raz drugi w stawce 30 zespołów zajęli bardzo dobre miejsce piąte ulegając starszym zawodnikom w ćwierćfinale imprezy w Olecku jak również wcześniej w Kętrzynie. Na ich drodze w tej części turnieju stawali bliźniacy z IKS Atak Elbląg, którzy dwukrotnie okazali się najlepsi w całej stawce. W Olecku w decydujących meczach 5-8 Kuba i Nikolas pokonali 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 1 oraz 2:0 MOSiR Kętrzyn 2.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 16 lutego w Giżycku, 17 marca w Ełku, 14 kwietnia w Elblągu. Ambasadorem turnieju od wielu lat jest Sebastian Świderski, 298-krotny reprezentant kraju w Piłce Siatkowej. 26 maja 2019 roku w Olsztynie osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa w Mini Siatkówce Kinder + Sport 2019. Z każdego województwa awans do finału centralnego (finału Polski) uzyskają tylko dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii. Osobą odpowiedzialną z ramienia Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej była Magdalena Gago. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

Powiązane artykuły