Biwak zimowy w SP2

Hm… Od czego tu zacząć? Tak wiele atrakcji było podczas biwaku zimowego. Aktywnie, na świeżym powietrzu, dzieci wypoczywały na kuligu z ogniskiem i podczas wędrówek w lesie Kumiecie.

 

 

 

 

Rozpoznawały tropy i ślady zwierząt na śniegu, dokarmiały ptaki, jeździły na nartach i sankach, uczestniczyły w grze terenowej „W poszukiwaniu Yeti”. Na terenie Szkoły Podstawowej nr2 w Gołdapi, gdzie w dniach 22 – 25 stycznia 2019r. nocowali harcerze i zuchy, odbywały się zajęcia plastyczne, rywalizacja sportowa w sali gimnastycznej, dzienne gry o tematyce harcerskiej, nocna gra „Nakarmić Yeti”, malowanie metodą decoupage, przygotowywanie pokarmu dla ptaków.

 

Zajęcia przyrodnicze w sali edukacyjnej Nadleśnictwa Gołdap przeprowadziła pani leśnik Barbara Jagłowska. Dzieci poszerzyły również swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy przedmedycznej dzięki panu Przemysławowi Sakowiczowi. Panie: Anna Szułczyńska i Magdalena Chmiel w ciekawy sposób wprowadziły dzieci w świat emocji i profilaktyki uzależnień.

Wieczorami miały miejsce świeczkowiska, Obietnica Zuchowa Ani, Przyrzeczenie Harcerskie Julii, inscenizacje na temat profilaktyki uzależnień substancjami psychoaktywnymi oraz oglądanie bajek na dobranoc. Maciek po raz trzeci zdobył sprawność szarej lilijki. Brawo!

W zimowisku wzięło udział 25 harcerzy i zuchów z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” i Gromady Zuchowej „Leśne ptaki”.

Podczas trwania zimowiska opiekę nad dziećmi sprawowały: Małgorzata Wojciechowska-Gutowska, Patrycja Dulewicz, Anna Jaremus-Furtan. Dziękujemy!

Jesteśmy również wdzięczni pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr2 w Gołdapi, Annie Budzińskiej, za udostępnienie harcerzom i zuchom pomieszczeń szkolnych na czas zimowych ferii.

Organizator, Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi, pozyskał na biwak dofinansowanie z Gminy Gołdap.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

Powiązane artykuły