Taktyczne kamizelki odblaskowe na wyposażeniu gołdapskich policjantów

Wczoraj (30 listopada) starosta gołdapski Marzanna Wardziejewska, wspólnie z wicestarostą Andrzejem Ciołkiem przekazali na ręce komendanta powiatowego Policji w Gołdapi mł. insp. Dariusza Stachelka odblaskowe taktyczne kamizelki dla funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Zakup sprzętu możliwy był dzięki środkom z projektu „On, Ty i Ja – razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”

 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zostali wyposażeni w nowe taktyczne kamizelki odblaskowe. Funkcjonariusze swoją pełnią służbę pełnią głównie na drodze, często w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, dlatego muszą być widoczni podczas wykonywanych swoich czynności np. przy kontroli pojazdów czy też w trakcie obsługi zdarzeń drogowych, wypadków czy kolizji. Dzięki tym odblaskowym kamizelkom zwiększy się bezpieczeństwo policjantów, a i dla kierowcy będzie łatwiej zobaczyć funkcjonariusza na drodze już ze znacznej odległości.

Sprzęt wykonany jest z trwałej, przewiewnej fluorescencyjnej siatki połączonej z kordurą. Ma dużo kieszeni i mocowań na sprzęt, z którego na co dzień korzystają funkcjonariusze, np. na środki przymusu bezpośredniego oraz notatnik, czy też latarkę

Kamizelki zostały zakupione ze środków w ramach projektu „On, Ty i Ja- razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” dofinansowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły