Szkolne studio nagrań z SP1 Gołdap na wycieczce w Warszawie

Uczestnicy zajęć w ramach projektu EFS „Dobry start – lepsze jutro” przebywali w Warszawie. Głównym punktem programu była wizyta w Polskim Radiu. Sympatyczni dziennikarze zapoznali uczestników z historią Polskiego Radia oraz jego pracą w czasach nam współczesnych.

 

 

 

 

 

Mieliśmy okazję obserwować realizację audycji „na żywo” w studiach radiowej Jedynki, Dwójki i Czwórki, odwiedziliśmy również studia nagraniowe, archiwum, newsroom oraz redakcję Portalu polskieradio.pl. Najciekawiej było w redakcji Polskie Radio Dzieciom, gdzie nagrywano słuchowisko „Kajko i Kokosz”. Zrobiliśmy zdjęcia z maskotką redakcji – misiem Michasiem.

Ważnym punktem programu była wizyta w Muzeum POLIN i wystawa „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości”. Maciuś – bohater książki Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy” – poprowadził nas przez pełną atrakcji przestrzeń działań twórczych. Dzięki angażującym i pobudzającym wyobraźnię grom i zabawom – maszynie do głosowania, kalejdoskopowi czy wadze z wydatkami państwa – zastanowimy się nad tym, czym jest władza, czy powinno się nią dzielić, co to są reformy i czy zawsze się udają. Uczestniczyliśmy też w krótkim „kolegium redakcyjnym”, wcielając się w role reporterów.

Wszystkim zapadnie w pamięć rozświetlona iluminacjami świąteczna Warszawa. Dwa dni w stolicy to fascynująca przygoda, podczas której „łyknęliśmy” odrobinę wiedzy i dobrze się bawiliśmy.


Aktualności

Powiązane artykuły