Hej kolęda, kolęda!

Jak co roku, w naszej szkole ostatni dzień przed przerwą świąteczną to dzień niezwykły. W tym roku również nie zabrakło świątecznej atmosfery pełnej życzliwości i ciepłych życzeń. Większość klas zorganizowała wigilie klasowe, podczas których przypominaliśmy sobie najważniejsze tradycje bożonarodzeniowe.

 

 

 

 

 

Życzeniom i uśmiechom nie było końca, zwłaszcza, że wszystkich odwiedził święty Mikołaj, który przy pomocy pani intendentki (a może było odwrotnie?) rozdał słodkie upominki. Niektórzy recytowali mu wiersze, inni śpiewali kolędy.

Najważniejszym punktem tego dnia okazały się podwójne jasełka przedstawione całej społeczności szkolnej w sali gimnastycznej. Na początku wystąpiły najmłodsi, czyli nasze przedszkolaki. To był śliczny występ! Następnie uczennice z klas VI i V zaśpiewały pastorałkę, dzięki której zdobyły dzień wcześniej III miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd. Następnie głos zabrali uczniowie klasy VI, którzy pod kierunkiem pani katechetki przedstawili inne niż zawsze jasełka, które w sposób nieco humorystyczny przywołały klimat świątecznych oczekiwań. Mogliśmy nawet wspólnie pokolędować. Hej kolęda, kolęda!

Dbając o bezpieczeństwo nas wszystkich przybył również pracownik straży pożarnej, który przypomniał o bezpiecznym korzystaniu z wszelkiego rodzaju kominków, a następnie pomógł w rozdaniu nagród zdobytych w ramach projektu „Gaszę zło, rozpalam dobro- dzieci i młodzież na ratunek społecznościom lokalnym w Gminie Gołdap”.

Następnie pani wicedyrektor złożyła wszystkim życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. W radosnych nastrojach rozeszliśmy się do domów.

Brygida Mościńska

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły