Szczypiorniści ZSZ Gołdap awansowali do Półfinału Województwa

Na hali OSiR w Gołdapi rozegrano Mistrzostwa Rejonu VI Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju zagrały: I LO Giżycko, ZSLiZ Olecko, ZSKŚiA Giżycko oraz gospodarz ZSZ Gołdap. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym 2 x 12 minut.

 

 

 

 

Komplet zwycięstw na swoje konto zapisali podopieczni Jarosława Krajewskiego z I LO Giżycko. Zwycięzcy mistrzostw pokonali odpowiednio 13:8 (3:4) – ZSZ Gołdap, 15:12 (5:5) – ZSKŚiA Giżycko oraz 18:8 – ZSLiZ Olecko. Gospodarze imprezy po porażce w pierwszym meczu wznieśli się na wyżyny umiejętności i odnieśli dwa zwycięstwa, które zapewniły im awans do Półfinału Województwa. Podopieczni Roberta Sadowskiego ograli 21:7 (7:2) – ZSLiZ Olecko i 13:10 (6:6) – ZSKŚiA Giżycko. Trzecią lokatę zajęli chłopcy z ZSKŚiA Giżycko. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Półfinał Województwa odbędzie się w grudniu w Giżycku.

Gołdapianie zagrali w składzie: Mateusz Pinia, Bartłomiej Dominiuk, Łukasz Jastrzębski, Dawid Narusiewicz, Radosław Lelo, Dawid Salwecki, Kacper Jabłoński, Krzysztof Malijonis, Bartosz Mikielski, Konrad Sitek, Daniel Górski, Piotr Jabłoński, Adrian Misiewicz. Statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymał Bartosz Tomaszewski (I LO Giżycko). Organizatorem mistrzostw był Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap.

 

Powiązane artykuły