Najlepsze drużyny z obu gmin wybrane

W dniu 14 grudnia 2018 roku w siedzibie PKPR w Żytkiejmach odbył się etap gminny XVIII edycji konkursu ,,Poznajemy parki krajobrazowe Polski” 2018/2019. Celem spotkania było wyłonienie najlepszej drużyny z Gminy Dubeninki i najlepszej drużyny z Gminy Gołdap, które spotkają się za miesiąc na etapie parkowym, by powalczyć o miejsce w finale wojewódzkim konkursu.

 

 

 

 

 

W etapie gminnym udział wzięły 4-osobowe drużyny z 7 szkół, wyłonione w czasie eliminacji szkolnych.

Z terenu Gminy Gołdap do konkursu przystąpiło 5 szkół: Szkoła Podstawowa w Galwieciach pod opieką p. Anny Krygier, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi pod opieką p. Danuty Boguskiej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi pod opieką pani Małgorzaty Wojciechowskiej-Gutowskiej, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi pod opieką p. Ewy Ruszewskiej oraz Szkoła Podstawowa w Pogorzeli pod opieką p. Ewy Wojciechowskiej.

Gminę Dubeninki reprezentowały dwie szkoły: Gimnazjum w Dubeninkach i Szkoła Podstawowa w Żytkiejmach. Uczniów obu tych drużyn przygotowywała p. Anna Krygier.

Podczas etapu gminnego zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z pytań dotyczących biologii i geografii oraz znajomości Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Każdy uczeń pisał test indywidualnie zdobywając punkty dla swojej drużyny. Maksymalnie uczestnik mógł uzyskać 25 punktów, a drużyna łącznie 100 punktów.

W Gminie Dubeninki pierwsze miejsce z wynikiem 64 punktów zajęła drużyna z Gimnazjum w Dubeninkach w składzie: Szymon Gromko, Bartłomiej Kalinowski, Weronika Pojawa i Laura Bandysz.

W Gminie Gołdap z wynikiem 69 punktów zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi w składzie: Pola Kowalewska, Jakub Śniczewski, Karol Kowalewski i Paweł Olszewski.

Obie te drużyny zakwalifikowały się do etapu parkowego konkursu. Gratulujemy!

W gminie Gołdap przyznano także dwa drugie miejsca ex aequo dla drużyn, które uzyskały po 61 punktów. Otrzymali je uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Galwieciach: Patryk Żyżyk, Joanna Trocka, Gabriela Plewko i Marta Świąder oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi: Martyna Drażbo, Natalia Bitel, Mikołaj Markowski i Aleksandra Banial.

Trzecie miejsce z wynikiem 59 punktów zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w składzie: Karolina Bolewska, Agata Borawska, Karolina Komorowska i Zofia Sidor.

Ponadto trzem uczniom przyznano I miejsca ex aequo za najlepsze wyniki indywidualne. Najlepiej test rozwiązali: Bartłomiej Kalinowski z Gimnazjum w Dubeninkach, Patryk Żyżyk ze Szkoły Podstawowej w Galwieciach i Jakub Śniczewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi. Każdy z nich uzyskał po 19 punktów. Brawo!

Laureatom konkursu gratulujemy, wszystkim dziękujemy za udział, a paniom nauczycielkom za przygotowanie do konkursu. Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej i Starostwo Powiatowe w Gołdapi.

http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/puszczyrominckiej/aktualnosci-etap_gminny_ppkp.html

(an)

Powiązane artykuły