Siatkarze LO Gołdap awansowali do Półfinału Województwa

We wtorek, 18 grudnia na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano Mistrzostwa Rejonu VI Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju zagrały drużyny: Liceum Ogólnokształcące z Gołdapi, I Liceum Ogólnokształcące z Ełku, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych z Olecka i Zespół Szkół Zawodowych z Gołdapi.

 

 

 

 

Po trzech godzinach padły ostatecznie rozstrzygnięcia. Turniej po trzech zwycięstwach wygrali siatkarze z gołdapskiego Liceum Ogólnokształcącego (Dawid Rusak, Michał Kamiński, Adam Rakowski, Kacper Kalita, Grzegorz Zyskowski, Artur Szczep, Jakub Guźniczak, Kacper Lange, Piotr Raczyła). Gołdapscy licealiści pod kierunkiem Bogusława Jejera pokonali 2:0 (25:18, 25:15) – ZSZ Gołdap, 2:0 (25:4, 25:14) – ZSLiZ Olecko oraz 2:1 (25:23, 20:25, 15:8) – I LO Ełk.

Na drugim miejscu uplasowali się ełccy siatkarze. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi (Gabriel Bukowski, Łukasz Jastrzębski, Bartłomiej Dominiuk, Szymon Kokocki, Mateusz Piniaga, Szymon Tylenda, Konrad Sitek, Krzysztof Malijonis, Bartosz Mikielski, Piotr Jabłoński, Maciej Komarowski, Łukasz Szocik, Bartosz Kupryjanowicz, Adrian Mysiewicz, Dawid Naruszewicz).

Dwa pierwsze zespoły awansowały na Półfinał Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który w styczniu odbędzie się również w Gołdapi. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Dawid Rusak (LO Gołdap). Organizatorem mistrzostw był Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap.

 

Powiązane artykuły