Policjanci rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy i zagrożeniach w sieci

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gołdapi spotkali się z policjantką w KPP w Gołdapi. Tematem spotkania była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo.

 

 

 

 

W środę (19.12) w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 1 spotkali się z funkcjonariuszami gołdapskiej policji w ramach działań „Otwarte Jednostki Policji – Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie”. asp. sztab. Marta Andruczyk rozmawiała z młodzieżą na temat cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Funkcjonariuszka przybliżyła zagrożenia jakie wiążą się z korzystaniem z Internetu oraz wskazała jak ich unikać.

Zjawisko cyberprzemocy na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta może stać się szczególnie dotkliwa – kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki, docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Policjantka rozmawiała z uczniami, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Omówione zostały podstawowe pojęcia związane ze sprawami nieletnich oraz konsekwencje związane z czynami popełnionymi przez osoby poniżej 18 roku życia. Dla gołdapskich funkcjonariuszy była to doskonała okazja, aby promować zawód Policjanta. Młodzież miała okazję dowiedzieć jak wygląda służba w Policji.

W czasie każdej dyskusji policjanci przypominają także o zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym bezpieczeństwa pieszych. Asp. sztab. Marta Andruczyk zwróciła szczególną uwagę na to, aby każdy będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego używał elementów odblaskowych. Każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły