„Myślałem, że zdążę przed wami…” – tłumaczył policjantom pijany kierowca

60-latek z gminy Gołdap wsiadł za kierownicę VW Polo „po kilku głębszych” i stwarzał zagrożenie na drodze. Nieoświetlony i nieoznaczony na obwodnicy miasta próbował naprawiać koło. Zareagował inny kierowca, który powiadomił o tym fakcie policjantów. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz czekają go surowe konsekwencje.

 

 

 

 

Do zdarzenia we wtorek (04.12.2018) po południu na obwodnicy Gołdapi. Kilka minut po 16:00 policjanci zostali zaalarmowani przez jednego z kierowców, że na drogowej wysepce zatrzymał się kierowca VW Polo, który majstruje coś przy aucie i prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Na miejsce pojechali funkcjonariusze, którzy ustalili, że 60-letniemu kierowcy VW w czasie jazdy w jego aucie uszkodziło się koło. Mężczyzna zatrzymał samochód na środku jezdni w pobliżu wysepki i próbował je zmienić. Policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Zbadali stan trzeźwości 60-latka, który wskazał, że miał on pond 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Samochód nietrzeźwego kierowcy został odholowany na strzeżony parking, a sam kierowca po zbadaniu przez lekarza trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. 60-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak tłumaczył policjantom „myślałem, że zdążę przed wami…”. Nie zdążył. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 15 lat.

Po raz kolejny dzięki zgłoszeniu odpowiedzialnej osoby policjanci wyeliminowali z drogi pijanego i nieodpowiedzialnego kierowcę, który w takim stanie stanowił ogromne zagrożenie na drodze.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły