Kolizje w regionie. Kierowco zdejmij nogę z gazu

Chwila nieuwagi i niedostosowanie prędkość do warunków panujących na drodze było przyczyną dwóch niegroźnych kolizji do których doszło wczoraj i dzisiaj na terenie gminy Gołdap. Zarówno kierowcy volva i Passata oraz kierującej mercedesem nic się nie stało. Wszyscy byli trzeźwi. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności ponieważ zimowa aura jest zmienna.

 

 

 

 

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj (12.12.18) około godziny 17:30. Oficer dyżurny miejscowej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Kośmidry volvo zjechało do rowu. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący vw Passatem jadąc z Gołdapi w kierunku Kośmidr najprawdopodobniej w wyniku zmęczenia i chwilowej nieuwagi przekroczył oś jezdni, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z volvem, którego kierujący wykonywał w tym czasie manewr wyprzedzania. W wyniku tego zderzenia volvo zjechało do rowu.

Drugie zdarzenie miało miejsce dzisiaj (13.12.18) około 9.00. Obywatelka Rosji, jadąc drogą wojewódzką nr 650 z Grabowa w kierunku Gołdapi, na łuku drogi we Wronkach Wielkich nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu.

W obu zdarzeniach nikomu nic się nie stało. Kierowcy jechali sami, byli trzeźwi. Niestety mercedes nie nadawał się do dalszej jazdy. W wyniku uszkodzeń funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny, natomiast sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły