Kierowco zwolnij, apelujemy o ostrożność – kolejna kolizja w regionie

Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zmienne warunki pogodowe, opady śniegu i śliska nawierzchnia dróg, wymagają od kierowców szczególnej rozwagi i odpowiedniego przygotowania. Dziś na drogach gminy Gołdap doszło już do dwóch zdarzeń.

 

 

 

Policjanci ostrzegają, że jezdnie są śliskie i niebezpieczne. O stanie dróg powiadomiono służby drogowe, które w najbliższym czasie mają je posypać piaskiem i solą.

Do kolejnego zdarzenia doszło dzisiaj około 11.35 za Grabowem (gmina Gołdap) na drodze powiatowej w kierunku Pogorzeli. Policjanci otrzymali zgłoszenie o samochodzie w rowie. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący fiatem Doblo jadąc od Kowalek w kierunku Grabowa na łuku oblodzonej drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad autem i zjechał do rowu, po czym auto wywróciło się na dach.

Kierowca na szczęście nie wymagał pomocy medycznej. Był trzeźwy, jechał sam. Został przez policjantów pouczony.

APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ

Warunki pogodowe w okresie jesienno-zimowym bywają różne. Kiedy pada deszcz – śnieg, a drogi są śliskie nie trudno o zdarzenie. Zazwyczaj kończy się niegroźną kolizja, jednak bywa, że dochodzi do wypadku, w którym są poszkodowani. Wielu zdarzeń drogowych można uniknąć przestrzegając zasad ruchu drogowego i dostosowując prędkość do panujących warunków.

Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna w czasie opadów śniegu, deszczu czy podczas przymrozków nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły