Działają bezinteresownie przez cały rok

Nie kryła wzruszenia Joanna Piela, kiedy usłyszała werdykt kapituły tegorocznej edycji konkursu „Wolontariusz Godny Naśladowania”, bowiem tym razem statuetka powędrowała do jej rąk. Sukces tym bardziej znaczący, że towarzyszyła jej niemała grupa nominowanych. To był główny punkt programu tegorocznych obchodów Dnia Wolontariusza. Pierwszy raz ten tytuł przyznano w Gołdapi w roku 2013.

 

 

 

Spotkanie prowadzili – Dorota Łasica i Mirosław Bobrowski. W otwarciu uczestniczyli starosta Marzanna Wardziejewska i wiceburmistrz Jacek Morzy. Zaprezentowano tegoroczne działania osób i grup związanych z gołdapskim Centrum Wolontariatu od lat kierowanym przez Dorotę Łasicę. Wolontariusze byli obecni  zarówno przy cyklicznych imprezach kulturalnych i sportowych, jak i akcjach dobroczynnych.

Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk” zrzesza również grupy z Żytkiejm, Dubeninek i Grabowa. W Gołdapi są to: Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 5, Szkolny Klub Wolontariusza przy ZSZ, Grupa Integracyjna i Wolontariusze 18+

W 2018 roku w powiecie gołdapskim czynnie pracowało 168 wolontariuszy, którzy łącznie przepracowali 6126,5 godzin.

Podczas uroczystości wszyscy otrzymali podziękowania i upominki.

Powiązane artykuły