Z wizytą w Konsulacie Świętego Mikołaja

Klasy IV a i VI c ze Szkoły Podstawowej nr 3, udały się 13 listopada na wycieczkę do Kętrzyna. Dzieci złożyły wizytę w Konsulacie Świętego Mikołaja. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych.

 

 

 

 

Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek. Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki, sopelki czy też łabędzie. W trakcie zwiedzania fabryki dzieci uczestniczyły w warsztatach i malowały własne bombki.

Na jednokolorowych bombkach tworzyły fantazyjne wzory własnego pomysłu, które później ze sobą zabrały do domów. Dzieci mogły tym samym zobaczyć, ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga przygotowanie bombki do sprzedaży. Ogromny zachwyt wzbudziło muzeum bombek i baśniowe komnaty. Po wyjściu z dekoratorni udały się do sklepu, gdzie zobaczyły bombki, które były wyprodukowane w fabryce i przygotowane do sprzedaży.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę świąt. A bombki, które uczniowie wykonali podczas warsztatów będą przepiękną ozdobą na choinkach w domach dzieci.


Aktualności

Powiązane artykuły