Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada

W związku z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi dyrekcja, grono pedagogiczne, wszyscy pracownicy oraz młodzież wzięli udział w uroczystym apelu.

 

 

 

 

Program artystyczny złożony był z utworów poetyckich i nastrojowych pieśni, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada. Naród polski w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki o ojczyznę. Zaproszeni goście z zainteresowaniem śledzili wzruszające patriotyczne widowisko. Wszyscy zachwyceni byli dekoracją oraz nastrojem spotkania.

Podczas uroczystości głos zabrała dyrekcja, która podkreśliła jak wielką wartością jest niepodległe państwo, przekonywała również, że warto, byśmy – jako Polacy – świętowali setną rocznicę odzyskania niepodległości w poczuciu jedności i wzajemnego szacunku. W swoich przemówieniach podkreślili jak wielką cenę za wolność zapłaciły minione pokolenia oraz podziękowali uczniom i kadrze wychowawczej za przygotowanie uroczystości.

Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Młodzież, która prezentowała widowisko zebrała zasłużone brawa, a wszyscy obecni uświadomili sobie jak ważna jest Polska i co oznacza „Wolność”.

Kadra wychowawcza

 


Aktualności

Powiązane artykuły