Reprezentacja z Grabowa była jedyną drużyną z powiatu gołdapskiego

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 11 Mazurski Pułk Artylerii z Węgorzewa wraz z partnerami społecznymi zorganizował 9 listopada zawody sprawnościowo-obronne. Wśród uczestników znalazły się dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie. I drużyna: Gabriela Skuza, Mateusz Juszkiewicz, Bartłomiej Zaborowski. II drużyna: Magdalena Mełgwa, Piotr Olszewski, Mateusz Holuk.

 

 

 

 

Zawody zostały podzielone na cztery konkurencje: bieg na orientację, strzelanie, rzut granatem, pisemny konkurs wiedzy – „W walce o niepodległą – z tradycji niepodległości od rozbiorów do 1918 roku”. Konkurencje wymagały od uczestników sprawności fizycznej, umiejętności skupienia oraz orientacji w terenie i wiedzy historycznej.

Reprezentacja z Grabowa była jedyną drużyną z powiatu gołdapskiego. Drużyna I zajęła 10 miejsce, drużyna II -16 miejsce.

Podczas zawodów organizatorzy zapewnili wojskową grochówkę oraz wspaniałą atmosferę do rywalizacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe koszulki.


Aktualności

Powiązane artykuły