Puchar Recyklingu 2018. O Gołdapi na międzynarodowym Kongresie Ochrony Środowiska

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Kapituła Konkursu Puchar Recyklingu docenili zaangażowanie naszej szkoły, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi i zostaliśmy ponownie laureatem konkursu.

 

 

 

 

Uroczysta gala i finał, któremu towarzyszył Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Envirnment odbyły się w Warszawie.

To były trzy dni debat, 10 sesji i paneli dyskusyjnych, niemal 100 wystąpień poprowadzonych przez znakomitych ekspertów! Kongres został objęty patronatem: Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Energii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, NFOŚiGW, GIOŚ i IOŚ. Swój udział potwierdzili m.in. Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierz Kujda i jego zastępca Artur Michalski, Główny Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko, Sławomir Mazurek – podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Anna Moskwa z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Minister Energii Krzysztof Tchórzewski.

Podczas gali Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdap otrzymała tak jak w roku ubiegłym
nagrodę
AKTYWNI W WOJEWODZTWIE WARMIŃSKO-MAZURSKIM
oraz
Zielony Kontakt, czyli nagrodę za skuteczną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

PUCHAR-RECYKLINGU_regulamin-2018

Choć konkurs (XIX edycja) ma długoletnią tradycję to nadal jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem, które ocenia selektywną zbiórkę odpadami oraz edukację w tym zakresie.

Konkurs był skierowany do trzech grup: gmin, przedsiębiorstw zagospodarowujących odpady oraz placówek edukacyjnych i organizacji pozarządowych. Wszyscy uczestnicy konkurowali ze sobą w 9 kategoriach frakcyjnych, związanych z konkretnymi frakcjami odpadów oraz w kategorii edukacja recyklingowa. Selektywna zbiórka odpadów ma ogromne znaczenie we właściwej gospodarce odpadami. Puchar Recyklingu nagradza i wyróżnia tych, którzy działają na rzecz jej poprawy.

Laureaci konkursu mają prawo do posługiwania się specjalnym znakiem(nowym od tego roku) ,który odzwierciedla kolorystykę czterech głównych frakcji odpadów symbolizującą selektywną zbiórkę Laureat Konkursu Puchar Recyklingu.

Z dumą stwierdzam, że w tak prestiżowym konkursie ponownie nam się udało zaistnieć, znowu nas zauważono, ponownie doceniono .

Trzydniowy kongres, mnóstwo debat, doświadczeń, konferencji, gala, niesamowite przeżycia i jeden zasadniczy mój wniosek od lat taki sam:)
WARTO DALEJ TO ROBIĆ, Z RADOŚCIĄ I NIEPRZEMIJAJĄCĄ NAUCZYCIELKĄ PASJĄ:)

Odebrałam wyróżnienia, spotkałam wielu ludzi kochających środowisko naturalne, uwieczniłam to na wspólnych pamiątkowych zdjęciach (m.in. z Ministrem Środowiska Henrykiem Kowalczykiem, prezes Firmy Abryś Magdaleną Dutką ,ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, Tomaszem Kammelem prezenterem telewizyjnym), pozdrowiłam też Warszawę…

Teraz pozdrawiam
WAS GOŁDAPIANIE, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.

DZIĘKUJĘ ZA MINIONY PRACOWITY ROK EKOEDUKACJI I EKODZIAŁAŃ:)
Alina Oleszczuk

Powiązane artykuły