Otrzymali Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej

W poniedziałek w siedzibie Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olszynie odbyło się wręczenie certyfikatów szkołom uczestniczącym w programie „Piłka Nożna w Szkole” pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty.

 

 

 

 

Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej „Piłka nożna w szkole” przyznawany jest wyróżniającym się szkołom i placówkom oświatowym prowadzącym zajęcia sportowe z uczniami w zakresie piłki nożnej. Szkołę Podstawową nr 1 w tej uroczystości reprezentowali pani dyrektor Sylwia Ostrowska oraz trener Dariusz Wojtyna.

Certyfikaty otrzymało 26 szkół podstawowych z województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wraz z certyfikatami przedstawiciele szkół otrzymali zestaw materiałów szkoleniowych (książki, czasopisma) z zakresu piłki nożnej dzieci i młodzieży a nauczyciele prowadzący zajęcia piłki nożnej w szkołach otrzymali koszulki sportowe z logo WMZPN. Ponadto wszystkim jednostkom uczestniczącym w programie WMZPN zapewni przynajmniej raz w roku przeprowadzenie przez wykwalifikowanego trenera piłki nożnej pokazowych zajęć treningowych z uczniami danej szkoły ukierunkowanych na realizację rekomendowanego programu szkolenia PZPN.

WMZPN zapewni również bieżące wsparcie szkoleniowe w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży oraz cyklicznie będzie organizować konferencje szkoleniowe dla nauczycieli-trenerów. Związek zapewni również możliwość rozwoju uzdolnionych piłkarsko uczniów w klubach WMZPN oraz reprezentacjach młodzieżowych województwa warmińsko-mazurskiego.

Powiązane artykuły