Moda damska

moda damska

Prawdziwa kobieta zawsze będzie się starała ubrać gustownie bez względu na okoliczności – czy będzie to wyjście do pracy, uroczysta impreza, spacer, a nawet plaża. Na szczęście takich kobiet jest niemała grupa i niemal w każdej sytuacji ważna jest dla nich przynajmniej umiarkowana elegancja.

Oczywiście do każdej z sytuacji dostosowuje się odpowiedni strój – zdecydowanie inaczej ubieramy się na wesele przyjaciół, inaczej na firmowy raut, jeszcze inaczej na spacer. Mimo to i wesela, i spacery bywają różne. W pierwszym wypadku wiele zależy od formy imprezy, w drugim choćby od pogody, otoczenia i długości trasy.

Na początek obuwie

Niezbyt dobrze, a nawet dziwacznie, wyglądałaby kobieta wybierająca się na spacer w plenerze na wysokich szpilkach lub butach na koturnie. Przede wszystkim nie byłoby to wygodne, a nawet byłoby niezdrowe. Wybór obuwia przeznaczonego do tego celu jest ogromny, tym bardziej że mamy akurat epokę „trampkową” i producenci w tym względzie prześcigają się w pomysłach.

Chociaż do spaceru w plenerze nie musimy zakładać wyłącznie typowego obuwia sportowego. Świetnie mogą się sprawdzić damskie sandały lub buty typu baleriny. Rzecz jasna zimą warto jest wskoczyć w obuwie zakrywające stopę z wierzchu. Pamiętajmy, że odpowiednie botki (na przykład z ćwiekami) są nadal modne i mogą pasować do sukienki oraz spódnicy

Sukienka lub spódnica

Tu również wiele zależy od pogody i warunków plenerowych ale wybór jest niemal nieograniczony. natomiast sukienka sprawdza się niemal w każdej spacerowej sytuacji. Strój może być jednocześnie wygodny i modny.

Weźmy na przykład pod uwagę taki zestaw – zwiewną sukienkę połączoną z króciutką skórzaną kurtką. Sukienka pasuje do każdej sytuacji pogodowej, zimą można założyć pod płaszcz lub kurtkę sukienkę z grubszego materiału.

Podobnie jest ze spódnicami – na spacer możemy wykorzystać różne kroje, łącznie z kloszową, falbaniastą lub plisowaną. Górę tułowia można uzupełnić bluzką, sweterkiem albo kurtką. Przy niezbyt ciepłej pogodzie wygodnym i eleganckim uzupełnieniem może być marynarka. Jeśli idzie o górę i dół to na ogół sprawdza się tu zasada kontrastu – jedna część luźniejsza druga opięta.

Pamiętajmy jeszcze o dwóch rzeczach, dobierając różne dodatki do stroju spacerowego – zasada ubierania się pod kolor póki co nie obowiązuje; ponadto strój spacerowy ma tę wyższość nad weselnym lub firmowym, że nie musimy zakładać pod spódnicę lub sukienkę pończoch albo rajstop. Natomiast na imprezy okolicznościowe, na przykład biznesowe nie jest w dobrym tonie przychodzenie z gołymi nogami.

I na koniec…

Jasne że kobieta wychodzi na spacery nie tylko w spódnicy lub sukience. Można się nawet długo zastanawiać – czy więcej kobiet chodzi w spodniach, czy więcej w sukienkach. Mamo to dobrze jest mieć świadomość, że dżinsy nie wyszły z mody i są raczej nieśmiertelne, na dodatek w przeróżnych wydaniach.


Porady

Powiązane artykuły