Dobrze skomponowane śniadanie to najlepsza podstawa dnia!

Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie, którzy wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Organizatorki przedsięwzięcia – Małgorzata Abramowicz, Brygida Mościńska oraz Ewa Wronowska – zaproponowały kilka ciekawych działań, do których mogli przyłączyć się uczniowie i nie tylko.

 

 

 

 

 

 

 

Już na początku tygodnia na dolnym korytarzu szkolnym pojawiła się tematyczna gazetka promująca hasło „Śniadanie daje moc”, która witała uczniów oraz rodziców, gości zasadami zdrowego odżywiania się, a jej centralnym punktem stała się piramida zdrowego żywienia. We wtorek z inicjatywy organizatorów większość wychowawców przeprowadziła lekcję wychowawczą na temat zdrowego stylu życia ze szczególnym uwzględnieniem roli jedzenia, właściwej diety w naszym życiu. Niektóre klasy wypracowały nawet plastyczne omówienia tematu w postaci plakatów promujących zdrową żywność, zdrowy styl życia. Tego dnia też uczniowie klasy VI z panią Brygidą przygotowywali różnego rodzaju sałatki, zdrowe przekąski, którymi chętnie częstowali nauczycieli oraz innych uczniów.

W środę natomiast, korzystając z możliwości wspólnie spędzonego poranka z wychowawcami uczniowie klas Va i VI zjedli z wychowawczyniami śniadanie, które daje moc i krzepi. Nie były to tylko kolorowe kanapki, ale także płatki wielozbożowe z ciepłym mlekiem, zdrowe przekąski oraz ciepła herbata. Nic wielkiego, a jednak wspólny posiłek naprawdę poprawia humory i krzepi, daje siłę na resztę dnia. Uczniowie również otrzymali zasady zdrowego żywienie w postaci ulotek przygotowanych przez panią Gosię. W tym dniu mieliśmy gości w związku z konkursem, więc pozwoliliśmy sobie również poczęstować przybyłych gości zdrowymi przekąskami, sałatkami i przekazaliśmy im również ulotki dotyczące zasad zdrowego odżywiania się. Obsługą stoiska „Śniadanie daje moc” zajęły się uczennice klasy VI pod okiem pani Ewy.

Czwartek natomiast był intensywnym dniem dla najmłodszych uczniów biorących udział w akcji. Drugoklasiści pod opieką wychowawczyni przyrządzali swoje ulubione śniadaniowe dania i przekąski. Mieli też zajęcia otwarte z panią intendentką, która w przystępny sposób przedstawiła maluchom najważniejsze zasady zdrowej diety oraz chętnie pomogła w przygotowaniu wspólnego posiłku.

Najlepszym podsumowaniem przedsięwzięcia jest hasło: Wspólne zdrowe jedzenie pozostawia dobre wrażenie! Na długo!

Brygida Mościńska


Aktualności

Powiązane artykuły