Znaleziono kolejny niewybuch

Pocisk artyleryjski został odnaleziony w Lesie Kumiecie w Gołdapi. Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska. Niebezpiecznym przedmiotem zajęli się już saperzy z Giżycka, którzy zneutralizowali niewybuch.

 

 

 

 

Policjanci z gołdapskiej komendy w sobotę (20.10.18) tuż po godz. 13:00 otrzymali informację, że w Lesie Kumiecie znaleziony został niebezpieczny przedmiot. Na przedmiot natknęli się członkowie miejscowego stowarzyszenia historycznego. Funkcjonariusze ustalili, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. Policjanci powiadomili saperów, którzy zneutralizowali już niebezpieczne znalezisko.

To już czwarty niewybuch znaleziony na naszym terenie w przeciągu tygodnia. Pierwsze znaleziono w m. Górne, następne na żwirowni w Gołdapi a ostanie na polu uprawnym w Jabramowie.

Policjanci apelują:

Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji.

Red. KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły