Zbliża się Wszystkich Świętych – zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

Zbliża się 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych. To czas, w którym odwiedzamy groby swoich bliskich na cmentarzach. Aby nic lub nikt nie zakłócił nam nastroju spokoju i zadumy pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Również gołdapscy policjanci w tym szczególnym okresie będą czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg i osób odwiedzających cmentarze.

 

 

 

 

Już jutro obchodzić będziemy Święto Zmarłych. Udamy się na cmentarze, aby uczcić pamięć naszych bliskich. W związku z tym Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi informuje, że jak co roku na terenie powiatu wystąpią utrudnienia w ruchu w okolicach cmentarzy, dróg dojazdowych i głównych ciągów komunikacyjnych.

Spodziewane nieudogodnienia nastąpią 1 i 2 listopada br.:

 • na drodze krajowej nr 65 na odcinku Gołdap przejście graniczne z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej;
 • na drodze wojewódzkiej W-651 w miejscowości Dubeninki – cmentarz przy ul. Mereckiego;
  na drodze wojewódzkiej W-650 trasa Gołdap – Grabowo, cmentarz w Grabowie.

W trakcie tegorocznych działań „Znicz 2018” funkcjonariusze będą m.in.: czuwać nad utrzymaniem płynności ruchu i udzielać informacji kierowcom o czasowych zmianach w organizacji ruchu, eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz pojazdy, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu.

Aby spokojnie spędzić trwający czas zadumy pamiętajmy o kilku zasadach:

 • Portfele trzymajmy w zamkniętej, wewnętrznej kieszeni odzieży.
 • Nie zabierajmy na cmentarze większej kwoty pieniędzy niż jest to konieczne.
 • Ze względu na zmiany organizacji ruchu i związane z tym utrudnienia korzystajmy z udostępnionego autobusu komunikacji miejskiej.
 • W razie użytkowania własnego samochodu prosimy stosować się do znaków i poleceń policjantów.
 • Ograniczmy prędkość i zachowajmy szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i innych miejsc o dużym nasileniu ruchu pieszych i pojazdów.
 • Parkujmy w miejscach tylko do tego wyznaczonych, umożliwmy swobodny ruch pieszym i innym pojazdom.
  Nie pozostawiajmy w samochodach dokumentów, kluczy ani żadnych innych wartościowych rzeczy.

Przypominamy kierującym, że w obrębie cmentarza przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi parking samochodowy usytuowany jest na ul. Zadumy. Nie będzie możliwe parkowanie pojazdów na drodze dojazdowej do parkingu.

W Grabowie miejsca parkingowe znajdować się będą w okolicy cmentarza oraz na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można również parkować na placu parkingowym w pobliżu miejscowego Zespołu Szkół.

W Dubeninkach miejsca parkingowe znajdować się będą przy Urzędzie Gminy jak również na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można również parkować na dwóch bocznych drogach znajdujących się za cmentarzem komunalnym.

Aby zmniejszyć ruch na drodze 1 listopada br gołdapska placówka PKS udostępni autobus komunikacji miejskiej, który będzie kursował z centrum miasta na cmentarz przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi. Rozkład jazdy będzie dostępny w lokalnych mediach.

Przypominamy że na drodze krajowej nr 65 w kierunku przejścia granicznego z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej jak również na drodze wojewódzkiej W-651 w miejscowości Dubeninki przy cmentarzu na ul. Mereckiego będzie obustronny zakaz zatrzymywania się i postoju. Należy więc bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów kierujących ruchem oraz znaków drogowych, gdyż każde przewinienie będzie przez funkcjonariuszy egzekwowane.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły