Wspólnie świętowali Dzień Głośnego Czytania

W Szkole Podstawowej w Galwieciach październik został ogłoszony MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH, zatem biblioteka szkolna jest organizatorem wielu działań promujących głośne czytanie dzieciom.

 

 

 

23 października  odbyła się akcja „Światowy Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami”. Uczestnikami byli wszyscy uczniowie klas 0-III, starsi uczniowie kl. IV – VIII, rodzice, nauczyciele. Program rozpoczął się od głośnego czytania przez panią M. Bitowską fragmentu książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody gangu słodziaków”, oczywiście w towarzystwie tytułowych maskotek.

Uczniowie wysłuchali przygód i wspólnie świętowali Dzień Głośnego Czytania. Swoją znajomość bohaterów książki sprawdzali rozwiązując na tablicy interaktywnej krzyżówkę „Czyj to opis?” z hasłem: CZYTAJ. Obejrzeli prezentację „Gangu Słodziaków” malowanych przez uczniów kl. I oraz komiksów tworzonych przez drugoklasistów. Z wykorzystaniem japońskiego teatrzyku Kamishibai uczeń klasy VI przeczytał bajkę własnego autorstwa pt. „Podróże Słodziaków”.

Na zakończenie akcji klasa I została włączona w grono czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści wszystkich zapewnili, że znają abecadło i będą czytać, szanować i kochać książki.


Aktualności

Powiązane artykuły